fot. ppnt.pl

Kosztował 208 mln zł i jest największy w Polsce. 6 maja w obecności przedstawicieli świata nauki, biznesu i kultury uroczyście zainaugurowano działalność nowej części Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

fot. ppnt.pl
fot. ppnt.pl

Rozbudowa PPNT jest największą, po Trasie Kwiatkowskiego, gdyńską inwestycją dofinansowaną z funduszy UE. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ok. 208 mln zł, z czego ok. 137 mln zł to środki pozyskane z funduszy UE, a pozostałą część sfinansowało Miasto Gdynia. Łączna kubatura parkowych budynków wynosi 246 054 m3, co odpowiada pojemności pięciu gdyńskich hal widowiskowo-sportowych. Powierzchnia szkła fasadowego to ponad 30 000 m2.

Gdynia inwestuje w rozwój Parku już od 2001 roku. PPNT jest jednym z najważniejszych narzędzi wspierania przedsiębiorczości przez tutejszy samorząd. Rezydujące tutaj firmy już odnoszą sukcesy na światowych rynkach i przysparzają dochodów Gdyni – miastu, które rozwija się dynamicznie zgodnie z przemyślaną strategią. PPNT, to jeden z wyznaczników wysokich standardów życia w Gdyni.

Miejsce do realizacji własnych pomysłów w Parku znajdują studenci, absolwenci, naukowcy jak i doświadczeni przedsiębiorcy. Docelowo może tu działać ponad 300 firm, co przełoży się na ok. 2000 miejsc pracy. Miarą sukcesu Parku są sukcesy tutejszych firm i nowe miejsca pracy.

Znane i cenione już na świecie inne produkty i technologie made in PPNT to m.in. nagrzewnica firmy Flowair, która otrzymała nagrodę iF Product Design Award 2013; szeroko stosowane oprogramowanie e-Urzędniczka stworzone przez Inteliwise, nagrodzone Złotym Godłem Najwyższej Jakości Quality International 2012; dermo-kosmetyki Cerko; zestawy do izolacji DNA poza laboratorium A&A Biotechnology; unikalne struktury betonu ekologicznego, wykorzystywane do codziennego użytku – Andervision.

fot. ppnt.pl
fot. ppnt.pl

Powierzchnia całkowita wszystkich parkowych obiektów to ponad 76 000 m2, czyli sześć razy więcej niż dotychczas. Inwestycja była niezbędna dla rozwoju nowoczesnego miasta i regionu. Na komfort i przyjemność pracy w PPNT z pewnością wpłynie dobra lokalizacja komunikacyjna, bliskość miejsc relaksu, a także ważne dla młodych rodziców parkowe przedszkole. Teren, a którym znajduje się PPNT jest nie tylko atrakcyjny dla pracujących w tutejszych firmach – także mieszkańcy zyskali ciekawą strefę rekreacyjno-usługową, w której mogą spotkać się, odpocząć w uroczych alejkach, zrobić  zakupy, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych.

Istnieje wiele możliwości skorzystania z oferty PPNT. Każdy, kto chciałby skorzystać z oferty czy realizować projekt w Parku, powinien wykazać się innowacyjnością pomysłu i dostarczyć biznesplan.

[youtube_sc url=http://youtu.be/VkQFxLmGaHs]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.