fot. ŁukaszH

3 maja przy Obelisku Niepodległości w Lęborku mieszkańcy miasta licznie wzięli udział w oficjalnych uroczystościach. Po mszy świętej uczczono w tym miejscu 222 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji.

fot. ŁukaszH
fot. Łukasz Hrycyk

Burmistrz Lęborka Witold Namyślak mówił w wystąpieniu m.in.: „Niech te majowe święta będą powodem do radości i dumy z dzieła przodków, ale i do głębokiej refleksji. Pochylmy głowy wobec ich mądrości i odwagi. Złóżmy hołd, dając tym samym wyraz patriotyzmu i przywiązania do uniwersalnych i ponadczasowych wartości zawartych w Konstytucji 3 Maja. Bądźmy dumni ze spuścizny przodków, korzystajmy z niej, a dziś wspólnie radujmy się z naszego narodowego święta”.

Uroczystość uświetnili żołnierze 1 Lęborskiego batalionu zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego, odczytany został apel pamięci i oddano salwę honorową.

Wiązanki kwiatów pod Obeliskiem złożyli przedstawiciele władz samorządowych, delegacje kombatantów, organizacji pozarządowych, partii politycznych, lęborskich instytucji, szkół i przedszkoli, służb mundurowych i ratowniczych, rzemieślnicy, harcerze oraz mieszkańcy.

Zebrani mogli na 10 tablicach obejrzeć wystawę patriotyczną „Patroni lęborskich placówek”, przygotowaną przez Urząd Miejski w Lęborku przy współudziale szkół i służb mundurowych. Wystawa w kolejnych miesiącach będzie prezentowana w urzędach, szkołach itp.

Kontynuacją oficjalnych uroczystości był Festyn Rodzinny w parku za Starostwem Powiatowym.

Galeria

fot. Łukasz Hrycyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.