mat. prasowe

Jak co roku w Rumi uczczony zostanie dzień 3 Maja – Święto Konstytucji. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy aby każdy mógł świętować to historyczne wydarzenie. W Rumi mieszkańcy będą mieli możliwość spędzenia czasu m.in. na miejskim stadionie gdzie zostały zaplanowane na ten dzień liczne atrakcje. Gwiazdą Wieczoru będzie Ania Wyszkoni.

mat. prasowe
mat. prasowe

Burmistrz Miasta Rumi zachęca wszystkich mieszkańców Rumi do uczestniczenia w uroczystościach związanych z 222 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 MAJA. Obchody odbędą się w czwartek 3 maja br. Rozpoczną się od mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych o godz. 9.30. Po nabożeństwie, uczestnicy obchodów przemaszerują ulicami Rumi pod pomnik Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego, znajdujący się na skwerze u zbiegu ulic: Derdowskiego i Wybickiego.

Tradycyjnie pod pomnikiem zostaną złożone kwiaty, a młodzież zaprezentuje program słowno-muzyczny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przygotowali go uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi. Natomiast po południu, o godz. 13 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 43, rozpocznie się Festyn 3 – Maja. Gwiazdą Wieczoru będzie Ania Wyszkoni, a koncert zaplanowano na godz. 19. Impreza zakończy się około godz. 21. Szczegóły programu znajdują się na stronie www.mosir.rumia.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.