Fot. Kontakt TVN24

Dwie osoby nie żyją, a 15 zostało ciężko rannych w wyniku zderzenia ciężarówki z trolejbusem w Gdyni. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek rano na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego.

Fot. Kontakt TVN24
Fot. Kontakt TVN24

Ciężarówka zderzyła się trolejbusem ok. godziny 9 rano.  W wypadku ucierpiało kilkadziesiąt osób, 15 pasażerów jest rannych, a dwie osoby nie żyją. Na miejscu zdarzenia jest policja, kilka zastępów straży pożarnej i karetki pogotowia.  4 osoby zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitala. Kolejnych 10 osób jest lekko poszkodowanych.

TIR jechał Trasą Kwiatkowskiego i zjeżdżał w ul. Morską. Na razie wiadomo jedynie, że ciężarówka zderzyła się z trolejbusem i przebiła barierkę. Ulica Morska w kierunku Wejherowa jest zablokowana, a policja organizuje objazdy. Nie ustalono jeszcze przyczyn wypadku.

Aktualizacja godz. 11.00

Informacja Urzędu Miasta w Gdyni

Akcja ratunkowa na miejscu została zakończona. Ulica Morska jest przejezdna, jednak wciąż trzeba liczyć się z utrudnieniami. Ruchem na skrzyżowaniu kierują funkcjonariusze straży miejskiej i policji. Ruch trolejbusów jest wstrzymany, ze względu na zerwana trakcję. Trwają prace naprawcze.

Policja wyznaczyła objazdy przez Witomino, ulicę Janka Wiśniewskiego i Opata Hackiego.

Z pierwszych informacji, które otrzymaliśmy od sztabu kryzysowego i zeznań świadków wynika, że prawdopodobną przyczyną wypadku były niesprawne hamulce w ciężarówce. Świadkowie widzieli coraz szybciej zjeżdżającą ciężarówkę z obwodnicy i słyszeli sygnał klaksonu. Najprawdopodobniej kierowca nie mógł opanować pojazdu i w ten sposób ostrzegał innych uczestników ruchu. W zdarzeniu zginęły dwie osoby, 11 rannych odwieziono do szpitali w Gdyni, Gdańsku i Wejherowie.

Numery telefonów do szpitali, do których przewieziono 11 poszkodowanych w wypadku osób.

Szpital Św. Wincentego a Paulo w Gdyni, tel 58 666 56 00;

Szpital Wejherowo, tel. 58 572 76 66;

Akademia Medyczna, tel. 58 349 37 84

Pracownicy szpitali udzielają informacji tylko osobom upoważnionym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.