Fot. UM Słupsk

W Słupsku powstała największa w historii miasta szopka. Ma 300 m.kw. powierzchni, żywe zwierzęta i figury świętych stworzone przez rzeźbiarzy ludowych.

Fot. UM Słupsk

Szopkę tworzy 12 naturalnej wielkości drewnianych figur, przedstawiających m.in. Świętą Rodzinę, które powstały przed miesiącem w podczas pleneru rzeźbiarskiego. Postaciom towarzyszą żywe zwierzęta: lamy, kuce i owce. Nad całością góruje Gwiazda Betlejemska,  nie też zabrakło aniołów. Całość zajmuje powierzchnię 300 m2. Jest to największa szopka w historii, jaką zbudowano przed słupskim ratuszem. Jej powstanie to wynik wspólnej inicjatywy UM i właścicieli Doliny Charlotty.  Szopka ma własne nagłośnienie i oświetlenie. Po raz pierwszy w tym roku stworzono dodatkowe ogrodzenia, by uniemożliwić dokarmianie zwierząt. Jest też pilnowana przez agencję ochrony. Szopka będzie cieszyć oczy słupszczan i przyjezdnych do 27 grudnia.

2 KOMENTARZE

  1. Pobłogosławić głupotę i brak szacunku dla żywych stworzeń.Może ktoś z UM,dotrzyma towarzystwa tym marznącym zwierzakom?
    Po wyborach jak widać,w słupskim UM,przybyło i osłów i baranów.
    Życzę Wszystkim organizatorom tej ”szopki”- awarii ogrzewania w ich domach w tym świątecznym okresie..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.