Fot. UM Słupsk

W Słupsku powstała największa w historii miasta szopka. Ma 300 m.kw. powierzchni, żywe zwierzęta i figury świętych stworzone przez rzeźbiarzy ludowych.

Fot. UM Słupsk

Szopkę tworzy 12 naturalnej wielkości drewnianych figur, przedstawiających m.in. Świętą Rodzinę, które powstały przed miesiącem w podczas pleneru rzeźbiarskiego. Postaciom towarzyszą żywe zwierzęta: lamy, kuce i owce. Nad całością góruje Gwiazda Betlejemska,  nie też zabrakło aniołów. Całość zajmuje powierzchnię 300 m2. Jest to największa szopka w historii, jaką zbudowano przed słupskim ratuszem. Jej powstanie to wynik wspólnej inicjatywy UM i właścicieli Doliny Charlotty.  Szopka ma własne nagłośnienie i oświetlenie. Po raz pierwszy w tym roku stworzono dodatkowe ogrodzenia, by uniemożliwić dokarmianie zwierząt. Jest też pilnowana przez agencję ochrony. Szopka będzie cieszyć oczy słupszczan i przyjezdnych do 27 grudnia.

2 KOMENTARZE

  1. Pobłogosławić głupotę i brak szacunku dla żywych stworzeń.Może ktoś z UM,dotrzyma towarzystwa tym marznącym zwierzakom?
    Po wyborach jak widać,w słupskim UM,przybyło i osłów i baranów.
    Życzę Wszystkim organizatorom tej ”szopki”- awarii ogrzewania w ich domach w tym świątecznym okresie..

  2. Faktycznie, pomysł z żywymi zwierzętami przy minus 15 jest nieprzemyślany. Co na to TOnZ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.