sxc.hu

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, miesięcznik „Pomerania” oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie z okazji 50-lecia „Pomeranii” organizują XIV edycję Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona na opowiadanie lub esej w języku kaszubskim.

sxc.hu
sxc.hu

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przysłanie do 30 lipca niepublikowanych wcześniej prac na adres: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a, 84-200 Wejherowo.

Praca konkursowa musi zawierać co najmniej 20 tys. znaków wraz ze spacjami. Prace w czterech egzemplarzach maszynopisu powinny być opatrzone godłem, umieszczonym także w zaklejonej kopercie, w której autor podaje swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu.

Laureat I miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł (pomniejszoną o 10% należnego zryczałtowanego podatku).  Organizatorzy przewidują przyznanie nagród również dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca oraz ewentualnych wyróżnień. Ponadto zastrzegają sobie prawo pierwodruku przysłanych prac bez dodatkowego wynagrodzenia oraz prawo przekazania ich do zbiorów Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Zakończenie konkursu i wręczenie nagród planowane jest we wrześniu w siedzibie wejherowskiego muzeum. Wyniki konkursu będą również ogłoszone na stronach internetowych: www.muzeum.wejherowo.pl i www.kaszubi.pl
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: (58) 672-29-56, (58) 736-18-21 oraz wysyłając wiadomość na adres sekretariat@muzeum.wejherowo.pl lub red.pomerania@wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.