fot. archiwum

25 maja (sobota) odbędą się I Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub Amatorów w Skokach przez Przeszkody – Runowo 2013 organizowane przez Pałac pod Bocianim Gniazdem i Stajnię Pałac Runowo. Zawody rozpoczną się o godzinie 9.00, a oficjalne otwarcie Pikniku Rodzinnego zaplanowane jest na godzinę 12.00 – wstęp wolny.

fot. archiwum
fot. archiwum

W Mistrzostwach udział wezmą dzieci oraz osoby dorosłe. W pierwszym konkursie – LL mini (do 60 cm) wystartują jeźdźcy i konie zaczynający swoją przygodę z konkurencją skoków przez przeszkody. Następnie rozegrany zostanie I nawrót (półfinał) Mistrzostw Kaszub Amatorów w trzech kategoriach: junior amator (do 18 lat), senior amator (powyżej 18 lat) i open – dla zawodowców z III klasą sportową w skokach przez przeszkody. Dla jeźdźców, którzy nie zakwalifikują się do finału MKA odbędzie się konkurs „Pocieszenia” klasa LL (80 cm).

Zobacz także: Obchody Hubertusa w Runowie [ZDJĘCIA] >>

Pałac pod Bocianim Gniazdem wraz z partnerami i sponsorami przewidział nagrody pieniężne i rzeczowe. Zwycięzcy MKA udekorowani zostaną medalami, a konie mistrzów specjalnie przygotowanymi dekoracjami. Dodatkowo nagrodzony zostanie najstarszy i najmłodszy jeździec, najlepszy zawodnik Stajni Pałac Runowo, trzy najładniej przygotowane konie oraz przyznana zostanie nagroda Fair Play.

Będzie to wielkie wydarzenie nie tylko dla sympatyków jeździectwa, ale  również dla miłośników aktywnego wypoczynku. W tym dniu teren ośrodka Pałacu pod Bocianim Gniazdem zamieni się w wielki Piknik Rodzinny, gdzie królować będzie dobra zabawa i przyjazna atmosfera.

Dzieci będą mogły wyszaleć się na dmuchanych zamkach, wymalować twarze i pobawić się w „wiosce fantazji”, a wraz z rodzicami przy smacznym posiłku obejrzeć występ zespołu Lewino oraz zespołów tanecznych „Star”, „Mini Star” i „Mini Mix”. Imprezę uświetnią występy zespołów wokalnych „Chanter” „Wiśta-Wio”, i zespół dziecięcy z GOK Potęgowo. Odbędzie się również wystawa sztuki artystów ludowych, kiermasz rękodzieła oraz wyrobów kulinarnych Kół Gospodyń Wiejskich. W programie przewidziane są ponadto rodzinne pląsy, animacje i konkursy z nagrodami dla małych i dużych, przejażdżki konne oraz wiele innych atrakcji. Oprócz kiermaszu swoją działalność zaprezentuję Regionalne Firmy i Instytucje. Imprezy na scenie poprowadzi dj Pi (Paweł Matusiak).

Przeprowadzona zostanie również akacja charytatywna, która ma celu pomoc w leczeniu chorej na białaczkę 7-letniej Kornelii.

plakat_Mistrzostw_Kaszub

Impreza ma na celu integrację społeczności lokalnej poprzez propagowanie aktywnego wypoczynku, turystyki konnej oraz wyeksponowanie walorów ekonomiczno-przyrodniczo-kulturalnych naszego Regionu. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi doceniając i wspierając podjętą inicjatywę objęło patronatem honorowym „I Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub Amatorów W Skokach Przez Przeszkody – Runowo 2013”.

– Jestem głęboko przekonany , że wydarzenie to będzie dobrą okazją do zaprezentowania jeździectwa jako dyscypliny umożliwiającej rozwój dzieci i młodzieży z terenów wiejskich oraz przyczyni się do prezentacji walorów kulturalno-turystuycznych Kaszub – mówi minister rolnictwa Stanisław Kalemba.

Zobacz także: Hubertusowy pościg za lisią kitą w Runowie >>

Intencją organizatorów jest ponadto promowanie i rozwijanie współdziałania powiatów słupskiego i lęborskiego. Honorowy patronat objęli również Starosta Słupski, Starosta Lęborski, Przewodniczący Powiatu Lęborskiego oraz Wójt Gminy Potęgowo. Ważną rolę przy organizacji całego przedsięwzięcia odegrały Regionalne przedsiębiorstwa i Instytucje, które chętnie i aktywnie udzielają się w życiu lokalnej społeczności. Szczególne wyrazy uznania należy się: Farm Frites Poland, Meyn, Kar-Met, ZWAE, Ulenberg, X-horse, Jarpol, Profarm, Zabookuj.eu, Zajazd Leśny Staw, których działalność znacząco przyczynia się do rozwoju ekonomicznego i społecznego Polskiej Przedsiębiorczości. Należy podkreślić również duże zaangażowanie takich Instytucji jak: Pracodawcy Pomorza, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, Puls Kaszub, Nadleśnictw Lębork, Łupawa i Cewice.

Bieżące informacje o imprezie znaleźć mogą Państwo na stronie www.runowo.pl i www.pulskaszub.cba.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Kaszubska.

Tekst: Joanna Todorowska, Marta Rutkiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.