Remont Estakady Kwiatkowskiego, fot. Michał Kowalski/UM w Gdyni

Od dziś tj. 15 kwietnia wprowadzone zostają ograniczenia dla samochodów powyżej 10 ton na remontowanej Estakadzie Kwiatkowskiego. Zmiany mają potrwać do maja.

Remont Estakady Kwiatkowskiego, fot. Michał Kowalski/UM w Gdyni
Remont Estakady Kwiatkowskiego, fot. Michał Kowalski/UM w Gdyni

Dla poprawy sytuacji na remontowanej Estakadzie Kwiatkowskiego, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, w porozumieniu z Zarządem Portu Gdynia, szefami terminali i przedstawicielami firm spedycyjnych postanowili wprowadzić od dziś (15 kwietnia) na okres dwóch tygodni (do czasu uruchomienia zjazdu z estakady w ul. Hutniczą w pierwszych dniach maja) zmiany w organizacji ruchu samochodów powyżej 10 ton w rejonie portu.

W godzinach od 15.00 do 17.00 obowiązywać będzie do 30 kwietnia zakaz wjazdu na estakadę, opuszczających port samochodów o ciężarze powyżej 10 ton. W godzinach od 15.00 – 17.00 umożliwiony zostanie dla nich wyjazd z portu przez teren Elektrociepłowni, ulicą Kontenerową, z wyjazdem ul. Pucką do ul. Morskiej. Funkcjonariusze Straży Miejskiej kierować będą ruchem, ułatwiając kierowcom TIR-ów przejazd tą drogą – czytamy w komunikacie UM w Gdyni. Ważne! Podczas przejazdu przez teren EC obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymywania i postoju. Na początku maja zostanie otwarty dla ruchu zjazd z estakady do ul. Hutniczej, co powinno znacznie poprawić sytuację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.