fot. Komenda Powiatowa Policji w Pucku

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie (gm. Krokowa) powstanie w nowym roku szkolnym klasa liceum o profilu policyjnym. Uczniowie tej klasy, jako pierwsi w powiecie będą mogli zdobywać fachową wiedzę, niezbędną do podjęcia późniejszej pracy w zawodzie policjanta.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Pucku
fot. Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Po raz pierwszy w powiecie puckim w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie zostanie utworzona klasa liceum o profilu policyjnym. Wczoraj odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego oraz porozumienia współpracy w zakresie utworzenia klasy profilowanej. Dokumenty podpisali Komendant Powiatowy Policji w Pucku, Starosta Powiatu Puckiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie.

Współpraca ma na celu kształtowanie postaw młodzieży klasy policyjnej, zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie organizacji i zapewnienia bezpieczeństwa oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji. Uczniowie klasy policyjnej będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy policjanta w ramach zajęć organizowanych w puckiej komendzie. Niewykluczone, że zajęcia z młodzieżą będą prowadzić także puccy funkcjonariusze – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku, Łukasz Dettlaff.

Obecnie trwają przygotowania dotyczące wprowadzenia umundurowania uczniów tej klasy oraz zatwierdzenia programu nauczania i przedmiotów zawodowych. Klasa o profilu policyjnym nie jest i nie będzie jedyna w tej szkole. Obecnie młodzież kształci się już w zawodzie funkcjonariusza Straży Granicznej, a od września uczniowie kształcić się będą także w zawodzie strażaka – dodaje Dettlaff.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.