fot.Morski Oddział SG

Pięciu mężczyzn nielegalnie wydobywających bursztyn w okolicach Kątów Rybackich ujęli funkcjonariusze Straży Granicznej z Krynicy Morskiej. Na miejscu zabezpieczono również sprzęt do płukania jantaru o szacunkowej wartości przeszło trzech tysięcy złotych.

fot.Morski Oddział SG
fot.Morski Oddział SG

Wszyscy mężczyźni w wieku od 29 do 51 lat to mieszkańcy gminy Sztutowo. Bursztyn pozyskiwali na plaży w rejonie Kątów Rybackich. Na widok wspólnego patrolu funkcjonariuszy Straży Granicznej i Straży Leśnej cztery osoby próbowały uciekać samochodem, jednak po krótkim pościgu zostały zatrzymane – informuje Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Przy mężczyznach znaleziono sprzęt do pozyskiwania bursztynu, m.in. węże strażackie, aluminiowe rury i motopompę. Ich wartość oszacowano na przeszło trzy tysiące złotych – dodaje Juźwiak.

Dokumentacja z tej sprawy i zarekwirowany sprzęt zostanie przekazany Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Sprawcom nielegalnego pozyskiwania bursztynu grożą kary grzywny i przepadek mienia wykorzystywanego do tego procederu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.