mat. prasowe

Wciąż trwają zapisy do IV edycji Rajdu Kaszubskiego „Z kompasem.pl”. Impreza dla pieszych i rowerzystów odbędzie się w dniach 25-26 maja w Staniszewie (gmina Kartuzy).

mat. prasowe
mat. prasowe

Na miejscu liczne atrakcje w cenie wpisowego: ognisko, gitara, pełen bufet jedzenia i picia, jazda na segwayach, zwiedzanie Kaszubskiego Parku Miniatur. Każdy uczestnik otrzyma również kolorowy numer startowy oraz kolorową mapę. Tradycyjnie organizatorzy zapewniają cenne nagrody- nie tylko dla najlepszych ekip!

Lasy wokół Staniszewa obfitują we wzgórza morenowe i jeziora, urozmaicony teren z pewnością uatrakcyjni rywalizację na trasach Rajdu. W porównaniu z poprzednimi edycjami jest wprowadzonych kilka zmian dotyczących tras. Po pierwsze aż sześć do wyboru! Pojawia się nowa – krótka, dziesięciokilometrowa trasa „smerfowa”- dla rodziców z dziećmi i wszystkich, którzy początkują w rajdach na orientację.

Swoją specyfikę zmienia dzięki temu trasa zielona (z łatwej na średnio trudną). Na tej edycji będzie to trasa z punktami stowarzyszonymi i startem interwałowym. Pojawią się punkty karne. Zapewne podkręci to temperaturę rywalizacji na tej trasie. Na czarnej spotkacie prawdziwą mnogość stowarzyszy. Tradycyjnie poziom rywalizacji jest tutaj wysoki.

W Szemudzie ponad 20 osób rywalizowało na trasie czerwonej.  – Tym razem liczymy na zdecydowanie większą ilość mocnych piechurów! Czasy z edycji na edycję coraz ambitniejsze. To cieszy – mówią organizatorzy.

Dzięki temu, że rywalizacja odbędzie się pod koniec maja- trasa żółta powinna być pokonana przez cyklistów „za jasnego”. Z pewnością uczestników ucieszą krajobrazy okolic Staniszewa.

Do dwóch maratonów skrócony został dystans trasy fioletowej. Dotychczas niewiele osób wybierało długą, 126 km trasę fioletową. W Szemudzie liczyła ona z kolei około 100 km. Również pod względem logistycznym łatwiej jest rozplanować trasę 85 km, a i uczestników powinno być dzięki temu więcej. Na tej trasie spotkamy tradycyjnie prawdziwych rowerowych wymiataczy!

W miarę zbliżania się terminu Rajdu na stronie www.zkompasem.pl będą zamieszczane istotne dla startujących informacje. Kolejny raz patronat medialny nad rajdem objęła Gazeta Kaszubska.

zkompasem-logo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.