mat. prasowe

Po raz pierwszy przegląd filmowy „Echa Katynia” odbędzie się nie tylko w Warszawie. Dokumenty poświęcone Zbrodni Katyńskiej i innym zbrodniom popełnionym przez reżimy totalitarne XX wieku będzie można obejrzeć 11 kwietnia (czwartek) w gdyńskim Klubie Filmowym. Pokazy rozpoczynają się o godz. 17.00.

mat. prasowe
mat. prasowe

4. przegląd filmowy „Echa Katynia”, którego organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej, odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia 2013 r. w dziewięciu polskich miastach. W Gdyni zaplanowano projekcje trzech filmów poświęconcyh zbrodni w Piaśnicy, tzw. obławie augustowskiej i Zbrodni Katyńskiej.

W programie: „Pamięć. Tajemnica lasów Piaśnicy”  reżyseria: Mirosław Krzyszkowski, Dariusz Walusiak. Film został zrealizowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento i jest opowieścią o zbrodniach hitlerowskich dokonanych na Pomorzu w czasach II wojny światowej.

„A very polish secret / A może tego nie wolno mówić…” reżyseria: Jacek Petrycki. Nakręcony w drugim obiegu w latach 80. obraz, opowiadający o mieszkańcach Suwalszczyzny zamordowanych przez komunistów w 1945 roku w czasie tzw. obławy augustowskiej. Początkowo pokazywany był legalnie w Wielkiej Brytanii. W Polsce krążył w obiegu podziemnym.

„Zbrodnia Katyńska” reżyseria: Maciej Sieński.  Jeden z pierwszych filmów o Zbrodni Katyńskiej powstałych po upadku systemu komunistycznego w Polsce. W produkcji wykorzystano cenne materiały archiwalne. Autor w przejrzysty sposób przedstawił kontekst historyczny zbrodni.

Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze potwierdzenie obecności pod numerem telefonu: 58 669 05 36 lub mailowo: izabela.brzezinska@ipn.gov.pl. Przegląd jest skierowany do widzów, którzy ukończyli 14 rok życia.  Więcej informacji na stronach internetowych: http://www.ipn.gov.pl/ i http://www.klubfilmowy.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.