fot. GDDKiA

Za 11 i 12 miesięcy, zgodnie z podpisanymi 3 kwietnia 2013 roku umowami, zostanie zakończona budowa autostrady A1 Czerniewice-Kowal. Włosko-polskie konsorcjum dokończy 64-kilometrowy odcinek autostrady na terenie województwa kujawsko-pomorskiego za 1,059 mld złotych.

 

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Budowa odcinka Czerniewice – Kowal został kilka miesięcy temu wstrzymana. GDDKiA musiała znaleźć nowego wykonawcę. W środę GDDKiA podpisało umowy z konsorcjum firm: SALINI POLSKA Sp. z o.o.– Lider; IMPREGILO S.p.A. – Partner; Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. – Partner. zostały zawarte na odcinki: Czerniewice – Brzezie (na kwotę ponad 450 mln zł brutto) i Brzezie – Kowal (na kwotę ponad 608,7 mln zł brutto). Konsorcjum zrealizuje wszystkie niedokończone przez poprzedniego wykonawcę elementy drogi, tj. warstwy konstrukcyjne nawierzchni, prace na wiaduktach, węzłach autostradowych i drogach serwisowych oraz pozostałą część nasypów – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na dokończenie budowy autostrady A1 nowi wykonawcy będą mieli od dnia podpisania umowy 11 miesięcy – na odcinku Czerniewice – Brzezie oraz 12 miesięcy na odcinku Brzezie – Kowal. Kierowcy będą mogli pojechać tymi odcinkami kilka miesięcy wcześniej, bowiem zgodnie z warunkami określonymi w specyfikacji przetargowej oraz umowie, wykonawca jest zobowiązany udostępnić oba odcinki do ruchu odpowiednio po 8 i 9 miesiącach od podpisania umowy. Po oddaniu wszystkich odcinków autostrady i zagospodarowaniu ich Miejscami Obsługi Podróżnych, na cenę złoży się: 29,9 zł za odcinek Gdańsk – Toruń, 7,5 zł za odcinek Kowal – Stryków i 6,5 zł za fragment Czerniewice – Kowal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.