KPP Lębork

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego KPP Lębork podsumowali minione działania „Bezpieczny Weekend” i „Prędkość” jako bardzo bezpieczne. Nie odnotowano żadnych zdarzeń drogowych. Zatrzymano tylko dwóch kierowców pod wpływem alkoholu.

KPP Lębork
KPP Lębork

W dniach od 29 marca do 1 kwietnia policjanci z lęborskiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczny Weekend” i „Prędkość”. Funkcjonariusze podsumowują je jako bardzo bezpieczne i spokojne. Działania miały na celu, m.in. zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwienie ruchu pojazdów.

Policjanci prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Łeby. Zwracano szczególną uwagę na przekroczenia prędkości, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Mundurowi skontrolowali prawie 100 pojazdów, wśród których tylko 2 kierowców było pod wpływem alkoholu. W czasie trwania działań nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych. Policjanci ujawnili i ukarali 23 kierowców, którzy znacznie przekraczali prędkość. Tylko trzech ze wszystkich skontrolowanych kierujących przewoziło dzieci bez wymaganych przepisami fotelików, za co zostali ukarania mandatami.

Działania na terenie powiatu lęborskiego pokazały, że mimo złych warunków atmosferycznych i wolnych dni świątecznych, kierowcy dostosowali technikę jazdy do sytuacji na drogach. Ponadto wzrasta ich świadomość odpowiedzialności za niestosowanie się do przepisów. Mając powyżej przedstawione wyniki na uwadze, lęborska policja ocenia minione działania jako bezpieczne i spokojne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.