fot. GK

Z okazji zbliżających się Świąt, grupa słupskich wolontariuszy Każde Dobre Serce Słupsk postanowiła podzielić się swoimi sercami z Placówką Socjalizacyjną „Mój Dom-Moja Przyszłość” oraz z Ośrodkiem Kuratorskim w Słupsku. Wolontariusze przygotowali dla dzieci i młodzieży świąteczne paczuszki i kartki z życzeniami. Jest to akcja społecznościowa mająca na celu zarażeniem lokalnego społeczeństwa wolontariatem.

fot. GK
fot. GK

– Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w tą akcję – mówi Przemysław Kaca, inicjator akcji świątecznej. Szczególne słowa uznania kieruje do Zespołu Przedszkolnego w Smołdzinie, Dominice Gądek oraz Roksanie Wasylów, dzięki nim udało się zebrać i zapakować wiele słodyczy, długopisów, kart piłkarskich a także kilka pluszaków i dwie płyty z dedykacją dla chłopaków od słupskiego rapera. Kilka dni temu nawiązałem kontakt z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem, który w tym samym dniu wysłał mi książki o Januszu Korczaku ze specjalną dedykacją i podziękował za wspieranie idei wolontariackiej, byłem bardzo wzruszony – dodaje inicjator.

Niespełna tydzień temu powstał fanpage pod nazwą Każde Dobre Serce Słupsk na portalu społecznościowym Facebook, strona cieszy się ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa słupskiego. Młodzież ze słupska i z okolic chętnie uczestniczy w prowadzeniu strony i dzieli się swoimi pomysłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.