fot. sxc.hu

15 projektów w zakresie rozwoju sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich ma zostać zrealizowanych przy wsparciu finansowym z Unii. Prawie 8 mln zł otrzymają gminy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy oraz rybacy.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Jak podaje portal onet.pl we Władysławowie podpisano 15 umów na realizację projektów w ramach osi „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” w ramach Programu Operacyjnego Ryby. Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich pomorskiego urzędu marszałkowskiego Justyna Durzyńska poinformowała, że jednym z celów programu jest podniesienie jakości życia i aktywizacja społeczności obszarów zależnych od rybactwa. Wśród beneficjentów, którzy podpisali w piątek umowy, Durzyńska wymieniła m.in. gminę Władysławowo, która otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł na budowę letniej estrady koncertowej i zagospodarowanie terenu w ramach rozbudowy ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej w mieście. Całkowita wartość projektu wynosi 5,7 mln zł.

Dofinansowanie w wysokości prawie 667 tys. zł otrzyma Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku na podniesienie swojej atrakcyjności i funkcjonalności poprzez rozbudowę i modernizację oddziału „Szpitalik”. Całkowita wartość projektu wynosi 965 tys. złotych. Wśród beneficjentów jest także rybak Jan Czerski, który otrzyma 232 tys. zł dofinansowania na budowę i wyposażenie pięciu domków – kwater turystycznych oraz przydomowej wędzarni. Całkowita wartość projektu wynosi 476 tys. zł.

Wśród przedsiębiorców, którzy mogą ubiegać się o dotację na rozwój usług dla lokalnej społeczności, dofinansowanie w wysokości 218 tys. zł. otrzyma NZOZ „Sanitas” Przychodnia „Pod Koguckiem” w Pucku na wdrożenie nowych usług medycznych w placówce oraz na zakup rekuperatora i sprzętu medycznego do wykonania testów wysiłkowych. Całkowita wartość projektu wynosi 363 tys. zł. Konkursy ogłaszają i podejmują decyzję o wyborze projektów Lokalne Grupy Rybackie. Na terenie województwa pomorskiego działa 8 – najwięcej w kraju – lokalnych grup rybackich, które dysponują najwyższą w kraju kwotą ponad 300 mln zł. – podaje onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.