Fot. sar.gov.pl

Kuter KOŁ-31 z Kołobrzegu poszedł na dno ok. 30 mil morskich  na północ od miejscowości Gąski. Dwóch  rybaków z czteroosobowej załogi zdołało się uratować. Zaginionych szukają statki ratownicze i samolot Marynarki Wojennej.

Fot. sar.gov.pl

Najnowsze informacje: służby ratunkowe przerwały wieczorem poszukiwania dwóch zaginionych rybaków z Kołobrzegu. Szyper i starszy rybak  najprawdopodobniej utonęli.

Kuter KOŁ-31  zaczął tonąć w niedzielę przed godziną 14, 30 mil morskich na północ od Gąsek i Sarbinowa. Wówczas informację o tym, że jednostka zaczęła się przechylać na burtę i nabierać wody otrzymało  Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni.  –  Kuter bardzo szybko tonął i w ciągu kilku minut poszedł na dno – mówi Janusz Maziarz  z MRCK w Gdyni. Dwóm z czterech rybaków  udało się schronić na ratowniczej tratwie. Pozostałych dwóch szukają ratownicy: trzy kołobrzeskie kutry, statki ratownicze Szkwał i Tajfun oraz samolot patrolowo – ratowniczy Marynarki Wojennej W poszukiwaniach biorą udział także dwaj uratowani rybacy, którzy  są w dobrej kondycji. Na razie nie są znane przyczyny awarii jednostki. 11 – metrowy kuter poszedł na dno prawdopodobnie z powodu przecieku. Pogoda na Bałtyku była dobra.

Fot. gp24.pl: Kuter KOŁ-31, ktory zatonął na Bałtyku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.