Łeba nie będzie uzdrowiskiem. Nie spełnia warunków

22 marca 2013r. | Drukuj

Łeba nie może zostać uzdrowiskiem. Taką opinię otrzymało miasto od naczelnika Wydziału ds. Uzdrowisk w Ministerstwie Zdrowia.

GK

Fot. GK

Miasto Łeba starało się o możliwość utworzenia uzdrowiska na swoim terenie. Jak czytamy w piśmie, które trafiło do łebskiego magistratu z powodu istniejących uwarunkować nie istnieje realna możliwość utworzenia na obszarze gminy miejskiej Łeba miejscowości o statucie uzdrowiska.

-Miejscowość Łeba jest całkowicie zurbanizowana i nie istnieje na jej terenie obszar, który spełniałby wymogi ustawowe przypisane strefie „A” ochrony uzdrowiskowej, tj. strefie na obszarze której prowadzone jest lecznictwo uzdrowiskowe – tymi słowami swoją decyzję uzasadnił Włodzimierz Śliwiński, Naczelnik Wydziału ds. Uzdrowisk Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia.

Pomimo oficjalnego stanowiska Ministerstwa Zdrowia, Burmistrz Łeby, Andrzej Strzechmiński, zachęca wszystkich przedsiębiorców świadczących w swoich obiektach usługi okołouzdrowiskowe do ich kontynuacji i różnicowania oraz rozwoju swoich działań. -Państwa propozycje dywersyfikują i wzbogacają ofertę miasta, co sprawia, że Łeba jest atrakcyjna przez cały rok-zaznacza Strzechmiński.


Opublikowano w: LęborkPolecaneWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz