GK

Łeba nie może zostać uzdrowiskiem. Taką opinię otrzymało miasto od naczelnika Wydziału ds. Uzdrowisk w Ministerstwie Zdrowia.

GK
Fot. GK

Miasto Łeba starało się o możliwość utworzenia uzdrowiska na swoim terenie. Jak czytamy w piśmie, które trafiło do łebskiego magistratu z powodu istniejących uwarunkować nie istnieje realna możliwość utworzenia na obszarze gminy miejskiej Łeba miejscowości o statucie uzdrowiska.

-Miejscowość Łeba jest całkowicie zurbanizowana i nie istnieje na jej terenie obszar, który spełniałby wymogi ustawowe przypisane strefie „A” ochrony uzdrowiskowej, tj. strefie na obszarze której prowadzone jest lecznictwo uzdrowiskowe – tymi słowami swoją decyzję uzasadnił Włodzimierz Śliwiński, Naczelnik Wydziału ds. Uzdrowisk Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia.

Pomimo oficjalnego stanowiska Ministerstwa Zdrowia, Burmistrz Łeby, Andrzej Strzechmiński, zachęca wszystkich przedsiębiorców świadczących w swoich obiektach usługi okołouzdrowiskowe do ich kontynuacji i różnicowania oraz rozwoju swoich działań. -Państwa propozycje dywersyfikują i wzbogacają ofertę miasta, co sprawia, że Łeba jest atrakcyjna przez cały rok-zaznacza Strzechmiński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.