fot. sxc.hu

Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do wzięcia udziału w eliminacjach powiatowych 42 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mowa”. 

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej.

Uczestnicy muszą przygotować dwa utwory, które powstały w języku kaszubskim (wiersz, proza-całość lub fragment), a łączny czas prezentacji nie może przekroczyć sześciu minut. Uczestnicy konkursu będą oceniani w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od grupy przedszkolnej po dorosłych.

Konkurs przebiega w ramach kilkustopniowej eliminacji. Do 17 kwietnia przesłuchania są w szkołach lub placówkach upowszechniania kultury. Do 24 kwietnia będą się odbywały eliminacje gminne i miejskie. 7 maja o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbędą się natomiast eliminacje powiatowe.

Turniej finałowy będzie miał miejsce w Chmielnie w dniach 25 -26 maja. Do wygrania w konkursie są nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Więcej informacji o konkursie oraz kartę zgłoszeniową można uzyskać w lęborskim Młodzieżowym Domu Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.