KPP Lębork

Lęborscy policjanci ustalili, że mężczyzna, który na początku marca zgłosił kradzież dwóch telefonów komórkowych, w rzeczywistości sprzedał je w lombardzie. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Lębork
KPP Lębork

Mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska na początku marca powiadomił policję o kradzieży należących do niego dwóch telefonów komórkowych o wartości 900 zł. Z jego zeznań wynikało, że w drodze do domu został napadnięty i okradziony przez nieznanego mu mężczyznę. Dzielnicowemu, który znał właściciela telefonów cała sprawa wydawała się dość podejrzana. W trakcie działań ustalił, że zgłoszone zdarzenie wcale nie zaistniało. W rzeczywistości mężczyzna sprzedał telefony w lombardzie, a następnie chcąc uniknąć konsekwencji u operatora wymyślił napad i zgłosił go na policji.

Czyny jakich dopuścili się mężczyzna są przestępstwem i będzie wobec niego prowadzone śledztwo prokuratorskie. Zgodnie z prawem osobie, która zawiadamia o niepopełnionym przestępstwie oraz składa fałszywe zeznania grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje i przypomina aby osoby, które zawiadamiają o przestępstwach, miały świadomość odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania oraz powiadomienie o przestępstwie jakiego nie było.

Często zdarza się, że właściciele telefonów komórkowych gubiąc lub sprzedając telefon, zgłaszają jego kradzież na policji myśląc, że w ten sposób unikną konsekwencji finansowych u operatora. Jest to błędne przeświadczenie dlatego, że nie zwalania od kar wynikających z umów u operatorów ale co najważniejsze naraża na odpowiedzialność karną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.