fot. mat. prasowe

Co roku odbywa się ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z internetu. Do akcji przyłącza się MBP w Rumi, która kieruje swój program spotkań do osób 50 +.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi bierze udział w Tygodniu z Internetem 2013, który odbędzie się 18-24 marca w całej Europie. Polską edycję Tygodnia z Internetem 2013 wspólnie koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. – W ramach obchodu Tygodnia z Internetem w dniu 18 marca 2013 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej, przy ul. Pomorskiej 11, organizujemy spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Kierujemy je do osób 50+ znających podstawy obsługi komputera. Zapisy są prowadzone w Wypożyczalni dla Dorosłych. Liczba miejsc ograniczona – informuje MBP w Rumi.

Warto dowiedzieć się w jaki sposób i gdzie można czerpać jak najwięcej informacji, to jedna z możliwości jakie daje internet. Rozwijać swoje hobby, pasje konsultując je z innymi na portalach społecznościowych czy np. odkryć gdzie i w jaki sposób zrobić zakupy w sieci. Tydzień z Internetem to kampania mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. W poprzednich dwóch edycjach (2011, 2012) udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Kampanię aktywnie wspiera Neelie Kroes, Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i Komisarz Unii Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.