fot. GK

W biurze PO w Słupsku odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Zbigniewa Konwińskiego i słupskiej radnej Beaty Chrzanowskiej. Na konferencji poseł odczytał list otwarty skierowany do prezydenta miasta Słupska Macieja Kobylińskiego.

fot. GK
fot. GK

W liście możemy przeczytać:

Z troski o przyszłość naszego miasta pozwalam sobie publicznie zwrócić się do Pana Prezydenta o refleksję i zmianę sposobu postępowania wobec mieszkańców, ich organizacji i innych podmiotów działających w Słupsku.

Przykładów nowego kierunku Pana działalności jest kilka: zaskakujące stawianie pod ścianą Czarnych Słupsk, nieumiejętność znalezienia porozumienia z Gryfem Słupsk, propozycja odebrania lokalu Caritas na ul. Niedziałkowskiego, zerwanie umowy z Centrum Inicjatyw Obywatelskich na prowadzenie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, czy wreszcie powołanie zespołu tworzącego strategię Słupska do 2020 roku wyłącznie z urzędników i osób pracujących w miejskich podmiotach.

Takie traktowanie ludzi i instytucji działających na rzecz miasta, jest wbrew obecnym tendencjom rozwoju samorządności. To cofanie się będące zaprzeczeniem idei partnerstwa i subsydiarności – kluczowymi ideami Unii Europejskiej, której jest Pan wielkim zwolennikiem. Wiele osób rezygnuje ze współpracy z miastem i wycofuje się z aktywności społecznej, po to by nie zostać w taki sposób przez Pana potraktowanym. – dodaje Konwiński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.