fot. gk

Został rozstrzygnięty przetarg nieograniczony na „Termomodernizację pięciu budynków użyteczności publicznej w Lęborku”. Koszt prac to ponad 2,5 mln złotych.

fot. gk
fot. gk

Do wykonania prac termomodernizacyjnych zgłosiło się 11 zakładów. Dwie oferty zostały wykluczone gdyż nie spełniały wymogów. Wykonawcą będzie Zakład Ogólnobudowlany Roman Wójcik z Lęborka. Koszt prac wyniesie 2.554.710 złotych brutto.

Inwestycja jest dofinansowana w 30% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z programu „System zielonych inwestycji”. 60 % kosztów stanowić będzie pożyczka z NFOŚiGW na preferencyjnych warunkach.

Prace obejmą budynki będące siedzibami: Biblioteki Miejskiej, Muzeum, MOPS-u, Środowiskowego Domu Samopomocy i Urzędu Miejskiego. W placówkach zostaną m.in. wyremontowane i wymienione drzwi, okna, instalacje c.o. i ciepłej wody, ocieplone zostaną dachy oraz ściany.

Prace rozpoczną się jeszcze w marcu. Pierwszym budynkiem, w którym wykonywana będzie termomodernizacja będzie MOPS. Cała inwestycja ma być zakończona we wrześniu 2013 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.