Fot. OSP Żukowo

Całą noc trwało gaszenie pożaru zabudowań gospodarczych w Glinczu w gminie Żukowo. Akcja była wyjątkowo trudna  z powodu  mrozu i zasp śnieżnych na drogach.  Dzięki sprawnej akcji strażaków nie było ofiar.

Fot. OSP Żukowo

Pożar wybuchł w czwartek ok. godz. 22.  Paliła się duża, murowana stodoła w Glinczu w powiecie kartuskim. Na szczęście okazało się, że obiekt ostatnio nie był użytkowany.Akcja gaśnicza trwała blisko pięć godzin. – Kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia ogień obejmował już praktycznie całą powierzchnię dachu stodoły – mówi Edmund Kwidzyński, komendant kartuskiej straży pożarnej. – Mieliśmy utrudnione dojście do obiektu z uwagi na sporą ilość śniegu. Dodatkowo akcję gaśniczą utrudniała niska temperatura i konieczność dowożenia wody ze stawu. W akcji brało udział dwanaście zastępów, ponieważ obiekt był duży, a pierwsze informacje, które do nas otarły nie wskazywały na to, że jest nieużytkowany – wyjaśnia komendant.

Fot. OSP Żukowo

Dzięki sprawnej akcji strażaków pożar nie przeniósł się na inne budynki we wsi. W akcji wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej, m.in.  z  Kartuz, Żukowa, Leźna i Miszewa  oraz policja z Żukowa. Pożar spowodował zawalenie się konstrukcji dachu olbrzymiego budynku. Przyczyną powstania pożaru mogło być zaprószenie ognia lub podpalenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.