Fot. golondon.com: Portobello Road w Notting Hill

Grupa zapaleńców chce uruchomić w Sopocie Sopotello, czyli pchli targ z artystycznymi ambicjami, wzorowany na słynnym londyńskim targowisku staroci przy Portobello Road. Wszystko to na starym sopockim targowisku – od końca kwietnia w każdy weekend.

Fot. golondon.com: Portobello Road w Notting Hill
Fot. golondon.com: Portobello Road w Notting Hill

Na pomysł artystycznego targowiska wpadli sopocianie  z fundacji Sopot Art. – Zależy nam, aby wspierać miejscowych artystów, ale jednocześnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności Sopotu – mówią organizatorzy Sopotello.

Antyki, starocie, designerskie gadżety, płyty, czy ubrania z second handu – to wszystko można kupić na słynnej Portobello Road w Notting Hill w Londynie. Właśnie londyński pchli targ jest wzorem dla pomysłodawców przemiany miejskiego targowiska w Sopocie. Na sopockich Wyścigach targowisko działa obecnie dwa razy w tygodniu w dni robocze. Sopot Art. chce, by Sopotello odbywało się w weekendy – już od 20 kwietnia co tydzień.
Podobne  pchle targi działają w całej Polsce, np. warszawskie Koło czy poznańskia Stara Rzeźnia. W Krakowie pchle targi w każdy weekend odbywają się  na Placu Nowym i Placu Żydowskim na Kazimierzu. W Gdańsku atrakcją jest Jarmark św. Dominika na przełomie lipca i sierpnia.

Fot. Sopot Art/Facebook
Fot. Sopot Art/Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.