fot. mat. prasowe

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do 1 marca 2013 r. w Gdyni prokuratorzy, psychologowie oraz policjanci będą udzielać bezpłatnych porad ofiarom przestępstw.

Specjaliści pomogą w kwestiach prawnych, ale także udzielą porad psychologicznych czy z zakresu pracy socjalnej. Dyżury odbywają się w Prokuratorze Rejonowej w Gdyni przy ul. 10 Lutego 39. Prokuratorzy będą pomagać codziennie w godz. 8.00-15.00, funkcjonariusze policji w godz. 9.00-14.00, psychologowie z Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie będą udzielać porad w godz. 8.00-14.00.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Ofiarom przestępstw pomogą również prawnicy z Biura Porad Obywatelskich. Dyżury pełnić będą w budynku Sądu Rejonowego w Gdyni (Plac Konstytucji 5). Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem zwraca uwagę na potrzeby i prawa poszkodowanych osób. Akcja związana jest z przypadającym 22 lutego Europejskim Dniem Ofiar Przestępstw, obchodzonym od 1988 r. w krajach Unii Europejskiej. W Polsce został on ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw w 2003 r.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.