fot. Protest przed Urzędem Skarbowym w Wejherowie/Radio Gdańsk

Urząd Skarbowy w Wejherowie wstrzymał zwrot podatku VAT w kwocie prawie 20 mln złotych firmie produkcyjnej z pow. wejherowskiego – podaje Radio Gdańsk. Protestują władze i pracownicy firmy AgroNorth.

fot. Protest przed Urzędem Skarbowym w Wejherowie/Radio Gdańsk
fot. Protest przed Urzędem Skarbowym w Wejherowie/Radio Gdańsk

Na znak protestu, protestujący wysypali 24 tony marchwi na schody urzędu skarbowego w Wejherowie. Około 50 pracowników firmy AgroNorth z Choczewka, pikietowało dziś przed wejherowską skarbówką – czytamy na stronie Radia Gdańsk.

Urząd Skarbowy w Wejherowie zakwestionował zakup przez firme AgroNorth z Choczewka 40 tysięcy sztuk skrzyniopalet. Skarbówka uznała, że transakcja była pozorna. Firmie zablokowano zwrot prawie 20 milionów złotych. W sierpniu 2012r. wszczęto w spółce kontrolę i zablokowano konta. Do tego polecono jej oddać dwa i pół miliona złotych, tytułem zaległości podatkowych.

AgroNorth stoi na skraju bankructwa. Pracownicze pensje wypłacone są obecnie z prywatnych pieniędzy właścicieli spółki. W ciągu ostatnich miesięcy zwolniono 30 osób. Planowane są kolejne likwidacje miejsc pracy – podaje rozgłośnia. W proteście biorą udział władze i pracownicy firmy.

Firma AgroNorth to grupa Producentów Owoców i Warzyw, która została utworzona w 2006 r. przez pięciu producentów rolnych. AgroNorth zajmuje się produkcją, uszlachetnianiem, konfekcjonowaniem i przetwórstwem marchwi, pietruszki, cebuli, pora i buraczków. Wszystkie warzywa są przechowywane w ok 25 tys. m² magazynów wysokiego składowania. Grupa funkcjonuje na areale prawie 4000 ha pól własnych oraz dzierżawionych. Pola grupy producenckiej AgroNorth znajdują się w pierwszej strefie zdrowotności, na ekologicznych i nieskażonych przemysłem północnych terenach Polski i w idealnym położeniu ze względu na nasłonecznienie, opady i wiatry.

fot. AgroNorth
fot. AgroNorth

3 KOMENTARZE

  1. W Polsce jest duże bezrobocie, a instytucje państwowe prowadzą do utraty miejsc pracy zamiast do ich tworzenia. Coś tu jest nie tak bo zamiast budować wolą rujnować !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.