Dzięki pasjonatom powstało Muzeum Historii Kolei w Słupsku

22 lutego 2013r. | Drukuj

Dzięki ogromnemu wysiłkowi i zaangażowaniu ludzi o dobrym sercu doszło do utworzenia w Słupsku Izby Historii Kolei na Pomorzu Środkowym. Dwóch byłych kolejarzy działających w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji spełniło swoje marzenie.

SAM_1221

fot. GK

Stare mapy, medale, odznaczenia, statuetki, książki, regulaminy, zdjęcia, stare mapy i dokumenty to tylko niektóre rekwizyty, które znajdują się na stanie nowego muzeum. Inicjatorami utworzenia muzeum są byli kolejarze: Edward Kosierski, Ryszard Nikitiuk, Henryk Kijewski, Stanisław Mazurek oraz Ireneusz Kilichowski których połączyła miłość i pasja do kolejnictwa. Gdy odeszli na zasłużoną emeryturę tylko jedno chodziło im po głowie, ocalić od zapomnienia historię słupskiego kolejnictwa.

– Zebranie sporej ilości eksponatów zajęło nam dużo czasu – mówi prezes stowarzyszenia Edward Kasierski. – Izbę pamięci utrzymujemy ze składek i z własnej kieszeni. W imieniu całego stowarzyszenia zapraszam wszystkie osoby zainteresowane kolejnictwem, oraz osoby które chciałyby wspomóc muzeum eksponatami – dodaje.

Izba Historii Kolei na Pomorzu Środkowym przy ul. Wojska Polskiego 28 otwarta jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9-11. Dla osób chcących umówić się na inny termin podajemy nr kontaktowy: 663 815 796. Wstęp wolny.

Galeria

fot. GK


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Henryk pisze:

    Koledzy małe sprostowanie. Muzeum to wyolbrzymiona nazwa przez kolegów redaktorów. jest to po prostu Izba Historii Kolei na Pomorzu Środkowym.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze