Dzięki ogromnemu wysiłkowi i zaangażowaniu ludzi o dobrym sercu doszło do utworzenia w Słupsku Izby Historii Kolei na Pomorzu Środkowym. Dwóch byłych kolejarzy działających w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji spełniło swoje marzenie.

SAM_1221
fot. GK

Stare mapy, medale, odznaczenia, statuetki, książki, regulaminy, zdjęcia, stare mapy i dokumenty to tylko niektóre rekwizyty, które znajdują się na stanie nowego muzeum. Inicjatorami utworzenia muzeum są byli kolejarze: Edward Kosierski, Ryszard Nikitiuk, Henryk Kijewski, Stanisław Mazurek oraz Ireneusz Kilichowski których połączyła miłość i pasja do kolejnictwa. Gdy odeszli na zasłużoną emeryturę tylko jedno chodziło im po głowie, ocalić od zapomnienia historię słupskiego kolejnictwa.

– Zebranie sporej ilości eksponatów zajęło nam dużo czasu – mówi prezes stowarzyszenia Edward Kasierski. – Izbę pamięci utrzymujemy ze składek i z własnej kieszeni. W imieniu całego stowarzyszenia zapraszam wszystkie osoby zainteresowane kolejnictwem, oraz osoby które chciałyby wspomóc muzeum eksponatami – dodaje.

Izba Historii Kolei na Pomorzu Środkowym przy ul. Wojska Polskiego 28 otwarta jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9-11. Dla osób chcących umówić się na inny termin podajemy nr kontaktowy: 663 815 796. Wstęp wolny.

Galeria

fot. GK

2 KOMENTARZE

  1. Koledzy małe sprostowanie. Muzeum to wyolbrzymiona nazwa przez kolegów redaktorów. jest to po prostu Izba Historii Kolei na Pomorzu Środkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.