Dzięki pasjonatom powstało Muzeum Historii Kolei w Słupsku

22 lutego 2013r. | Drukuj

Dzięki ogromnemu wysiłkowi i zaangażowaniu ludzi o dobrym sercu doszło do utworzenia w Słupsku Izby Historii Kolei na Pomorzu Środkowym. Dwóch byłych kolejarzy działających w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji spełniło swoje marzenie.

SAM_1221

fot. GK

Stare mapy, medale, odznaczenia, statuetki, książki, regulaminy, zdjęcia, stare mapy i dokumenty to tylko niektóre rekwizyty, które znajdują się na stanie nowego muzeum. Inicjatorami utworzenia muzeum są byli kolejarze: Edward Kosierski, Ryszard Nikitiuk, Henryk Kijewski, Stanisław Mazurek oraz Ireneusz Kilichowski których połączyła miłość i pasja do kolejnictwa. Gdy odeszli na zasłużoną emeryturę tylko jedno chodziło im po głowie, ocalić od zapomnienia historię słupskiego kolejnictwa.

– Zebranie sporej ilości eksponatów zajęło nam dużo czasu – mówi prezes stowarzyszenia Edward Kasierski. – Izbę pamięci utrzymujemy ze składek i z własnej kieszeni. W imieniu całego stowarzyszenia zapraszam wszystkie osoby zainteresowane kolejnictwem, oraz osoby które chciałyby wspomóc muzeum eksponatami – dodaje.

Izba Historii Kolei na Pomorzu Środkowym przy ul. Wojska Polskiego 28 otwarta jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9-11. Dla osób chcących umówić się na inny termin podajemy nr kontaktowy: 663 815 796. Wstęp wolny.

Galeria

fot. GK


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Henryk pisze:

    Koledzy małe sprostowanie. Muzeum to wyolbrzymiona nazwa przez kolegów redaktorów. jest to po prostu Izba Historii Kolei na Pomorzu Środkowym.

Dodaj komentarz