fot. mat. prasowe

9 marca kobiety będą się ścigać w pomaganiu. Satysfakcja gwarantowana bo zwyciężą dzieciaki. „Babski Rajd” jest charytatywną imprezą, w której udział mogą wziąć tylko panie. Wyścigi samochodowe połączone z konkurencjami na trasie rajdu, to okazja sprawdzenia samej siebie przy jednoczesnej pomocy innym. Rajd organizuje Fundacja „Militarni Dzieciom”.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Fundacja „Militarni Dzieciom” z Wejherowa organizuje Babski Rajd, czyli kobiety za kółkiem. Środki zebrane podczas imprezy mają być przeznaczone na wyjazd dla dzieci z Gniewina i okolic. Jest to impreza charytatywna, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pomysłodawcą imprezy jest Marcin Szreder, fundator i prezes Fundacji Militarni Dzieciom. Podobne rajdy z udziałem kobiet były już kiedyś organizowane – przyznaje Marcin Szreder – jednak jest to pierwsza nasza impreza i chcielibyśmy doprowadzić do tego aby była imprezą cykliczną. Wprowadzone zostały pewne zmiany, formuła Rajdu została dostosowana do potrzeb charytatywnych oraz zabawy dla uczestników i w ten sposób powstał pomysł na Babski Rajd 2013 – mówi Prezes Fundacji Militarni Dzieciom. Do charytatywnego, samochodowego rajdu kobiet termin zgłoszeń mija 8 marca 2013. Liczba miejsc jest ograniczona.

Na starcie może stanąć 100 załóg. Impreza odbędzie się na terenie gminy Gniewino, do pokonania będzie maksymalnie 15 km odcinek. Ale to nie wszystko. – Trasa rajdu jest podzielona na konkurencje: dwie przy hotelu Mistral Sport w Gniewinie, dwie w Czymanowie, jedna przy wieży widokowej Kaszubskie Oko w Gniewinie i jedna na terenie byłej jednostki w Lisewie. Oczywiście konkurencje są na czas i będzie to miało wpływ na zajęte pozycje w ogólnej klasyfikacji. Przygotowujemy też kilka niespodzianek, ale o tym później (uśmiech) – mówi Szreder. Chętnych do udziału w Rajdzie może zachęcić szczytny cel jaki przyświeca wydarzeniu, jednak i na zwycięzców czekają nagrody, które jak zapowiada organizator pojawiają się coraz cenniejsze.

Każda załoga przed przystąpieniem do Rajdu musi wpłacić wpisowe, które wynosi 500 zł. Zebrane środki przeznaczone zostaną dla dzieci. – Zbieramy fundusze dla dzieci z Gniewina i okolic aby umożliwić im wyjazd wakacyjny np. do Legolandu lub innego parku rozrywki. Odbywa się to przy pomocy władz gminy i dużym zaangażowaniu samego wójta – informuje Szreder. – Wydarzenie to zdobyło też patronat Marszałka Województwa Pomorskiego – dodaje prezes Fundacji. Organizatorami, na mocy zawartego Porozumienia Partnerów są: Fundacja Militarni Dzieciom z Wejherowa, Automobilklub Morski w Gdyni, Wójt Gminy Gniewino, firma „eightletters | Bartosz Sobaczewski” oraz Fundacja Stare Buty z Olsztyna – mówi Bartosz Sobczewski z Fundacji Militarni Dzieciom. –  Do Porozumienia chce również przystąpić Miasto Frombork – w tym roku będziemy reklamować Frombork jako miasto partnerskie, w przyszłym, mamy nadzieję, że będzie ono już pełnoprawnym członkiem / organizatorem – dodaje Sobczewski.  Zarówno start jak i meta będzie w Gniewinie na ulicy Sportowej 1, gdzie mieści się Hotel „Mistra”. Po Rajdzie w hotelu przewidziany jest dla uczestników bankiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.