fot. mbp.slupsk.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Baśnie rosyjskie w oczach dziecka, realizowanego w ramach współpracy między dwoma zaprzyjaźnionymi miastami Słupskiem i Archangielskiem.

fot. mbp.slupsk.pl
fot. mbp.slupsk.pl

Organizatorami konkursu są Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku oraz Lokalna instytucja kultury Centralny System Biblioteczny w Archangielsku. Celem konkursu jest zapoznanie dzieci z bogactwem rosyjskiej literatury pięknej na przykładzie twórczości pisarzy rosyjskich, rozwijanie zdolności twórczych, fantazji dziecięcych, popularyzowanie twórczości pisarzy rosyjskich, prezentacja umiejętności dzieci, rozwijanie estetycznej percepcji i wartości dzieł sztuki, wykształcenie smaku estetycznego.
Do uczestnictwa w konkursie zaprasza się dzieci w wieku od 5 do 9 lat uczące się w przedszkolach, szkołach artystycznych, szkołach plastycznych, w pracowniach oraz kółkach zainteresowań w miastach Słupsk i Archangielsk.
Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji do baśni rosyjskiego pisarza. Proponuje się do wyboru: Czukowski Kornel Myj do dziur, Michałkow Siergiej Nie płacz koziołku, Puszkin Aleksander Bajka o rybaku i rybce, Tołstoj Lew Trzy niedźwiedzie, Kryłow Iwan Lisica i wrona. Prace muszą być wykonane samodzielnie w formacie A3 lub A4, każda praca powinna zawierać na odwrocie dane autora (imię i nazwisko, wiek – klasa, nazwę szkoły lub placówki oraz imię i nazwisko opiekuna).
Prace przyjmowane są we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku i w placówkach kulturalnych i oświatowych w Archangielsku do 30 kwietnia 2013 roku. Prace można też przesłać w opakowaniu zapewniającym bezpieczne dotarcie przesyłki do dnia 30 kwietnia 2013 r. na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Grodzka 3, 76-200 Słupsk z dopiskiem BAŚNIE ROSYJSKIE.
Konkurs zakończony zostanie wystawą prac w Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku, ul. Sienkiewicza 19. Otwarcie wystawy planowane jest na 20 maja 2013 r. o godz. 12.00. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku (publikacja prac uczestników). Więcej informacji udzieli Regina Radzio pod nr tel. 59 8405826 lub 662106343.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.