fot. sxc.hu

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni ogłosiła amnestię. Do końca lutego pozycje, które nie zostały oddane w terminie, można zwracać bez płacenia kary. Jednak od marca opłata za przetrzymanie książki będzie dużo większa.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Dotychczas kara za przetrzymanie egzemplarza wynosiła 1 zł za miesiąc. Od 1 marca 2013 r. będzie obowiązywał nowy regulamin, który zakłada opłatę w wysokości 0,20 zł za każdy dzień  przekroczenia terminu zwrotu wypożyczonej książki. Tak jak do tej pory czytelnik poniesie również koszty wysłania monitów. Łącznie kara za przetrzymanie woluminu sięgnie 6 zł miesięcznie. Dyrekcja biblioteki ma nadzieję, że dzięki temu książki szybciej będą trafiać do kolejnych zainteresowanych – informują urzędnicy UM w Gdyni. Na terenie Gdyni działają 23 biblioteki publiczne.

Niektóre z nich wyposażone są w stanowiska komputerowe, bezprzewodowy dostęp do internetu, oferują usługi ksero czy system informacji prawnej LEX. – Od kwietnia wszystkie 23 jednostki MBP w Gdyni będą skomputeryzowane. Czytelnicy będą mogli sprawdzić w systemie, czy książka jest dostępna. Trzy dni przed terminem otrzymają również przypomnienie o konieczności zwrotu egzemplarza, a później – upomnienie. Z jednej filii biblioteki będzie można wypożyczyć 4 woluminy, a w całej sieci – maksymalnie 12. Książki będzie można prolongować dwukrotnie maksymalnie o miesiąc – informuje UM w Gdyni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.