www.dziennikpaslecki.pl

Policjanci z Główczyc zatrzymali czterech mężczyzn, którzy włamali się do piwnicy swojego sąsiada. Sprawcy zerwali skobel i kłódkę, a następnie ukradli 8 butelek domowej produkcji wina oraz zgrzewkę piwa. Dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą w tej sprawie zarzuty.

www.dziennikpaslecki.pl
www.dziennikpaslecki.pl

Policjanci z Główczyc otrzymali telefoniczne zgłoszenie od jednego z mieszkańców tej gminy o włamaniu do jego piwnicy. Pokrzywdzony twierdził, że widział kilka osób w pobliżu jego domu i kiedy postanowił sprawdzić co się dzieje stwierdził wyłamane piwniczne drzwi. Skradziono mu alkohol-8 butelek wina domowej produkcji oraz zgrzewkę piwa. Wartość materialna skradzionych rzeczy była niewielka jednak w przypadku wina, wśród którego były także butelki wyprodukowane 30 lat temu, dla pokrzywdzonego miały one znaczenie kolekcjonerskie.

Policjanci ustalając okoliczności włamania zauważyli kilku mężczyzn odpowiadających rysopisom potencjalnych sprawców. W trakcie legitymowania jednego z nich, mundurowi zauważyli wystającą z kieszeni butelkę. Okazało się, że było to wino skradzione wcześniej z piwnicy. Mężczyźni twierdzili, że spożywali ten alkohol, jednak nie byli w stanie racjonalnie wytłumaczyć jego pochodzenia. Wszyscy czterej zostali zatrzymani. To mieszkańcy gminy Główczyce w wieku 18-30 lat. Dzisiaj, kiedy wytrzeźwieją zostaną przesłuchani i najprawdopodobniej usłyszą zarzuty włamania . Za włamanie i kradzież grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.