15 lutego 2013 w Tuchomiu odbyły się w mocnej obsadzie Mistrzostwa Pomorza w Halowej Piłce Nożnej GIVOVA CUP. W rozgrywkach rocznika 2000 udział wzięła drużyna Pogoni/UKS Trójki Lębork. Podobnie jak to miało miejsce w lęborskich zmaganiach juniorskiej ligi halowej Pogoniści o zwycięstwo w imprezie zawalczyli z rówieśnikami z Gryfa Słupsk.

Z kompletem punktów i bez straty bramki nasz zespół Pogoni wszedł do półfinałów. Tam na lęborczan czeka Jantar Ustka. Do przerwy zespół Pogoni prowadzi 1:0, a mecz kończy się zwycięstwem 4:0. Bramki: Dawid Młyńczyk, Bartek Łosiak – 2, samobójcza.

Podobnie jak tydzień temu w Lęborku o zwycięstwo zespół Pogoni zagrał z Gryfem Słupsk. Wtedy chłopcy ulegli 2:7, tym razem mecz był bardziej wyrównany. Na szczęście w składzie młodej Pogoni był już Dawid Młyńczyk, który zdobywa pierwszego gola w meczu. Drużyna kontroluje mecz i szuka sytuacji na podwyższenie. Gryf rozbija się o naszą linię defensywną, a 30 sekund przed końcem pierwszej połowy przeprowadza kontrę, która kończy się bramką na 1:1. W przerwie trener Andrzej Kaufman motywuje chłopców i udziela kolejnych wskazówek. Po przerwie piękna wymiana ciosów obu zespołów i lekka przewaga Pogoni. Drużyna gra mądrze, a Młyńczyk na szpicy co rusz stwarza zagrożenie pod bramką przeciwnika. Niestety, 2 minuty przed końcem Gryf strzela drugiego gola. Po stracie zespół rzuca się do odrabiania strat, Gryf rozpaczliwie broni zaliczki i swój cel osiąga, wygrywając turniej.

Medale i puchar za drugie miejsce w turnieju dla zespołu Pogoni/UKS Trójki Lębork wręczał Wójt Gminy Tuchomie Jerzy Kiedrowski. Dodatkowo Jakub Cierocki otrzymuje nagrodę w klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika turnieju mając na swoim koncie 8 bramek. Z kolei Dawid Młyńczyk zdobywa tytuł najlepszego zawodnika turnieju GIVOVA CUP.

– Nasz bilans w tym turnieju to cztery bardzo wysokie i efektowne wygrane oraz jedna porażka w finale. Bilans bramkowy 28:2 – podsumowuje występ kierownik zespołu Tomasz Białobrzeski. – Po imprezie otrzymaliśmy zaproszenie od trenera zespołu Jantara Ustka na turniej halowy w Ustce w marcu. Zostaliśmy pochwaleni przez organizatora turnieju który podkreślił że dawno nie było w GIVOVA CUP tak pięknego finału, w którym było co niemiara piłkarskich fajerwerków i tak wielkiej dramaturgii. A z Gryfem może spotkamy się w Ustce, i jak mawia stare polskie przysłowie, do trzech razy sztuka…

Skład drużyny Pogoni/UKS Trójki Lębork: Dawid Soszler, Filip Drywa, Dawid Młyńczyk, Jakub Cierocki, Kacper Truszczyński, Bartek Łosiak, Jakub Kreft, Damian Białobrzeski, Igor Bartoszek i Igor Nurenber