drutex.pl

Ruszyła rozbudowa bytowskiego Drutexu, największego producenta okien i drzwi w Europie. Zostanie stworzonych aż 1000 nowych miejsc pracy.

drutex.pl
drutex.pl

Drutex to firma produkująca stolarkę okienną i drzwiową. Od kilku dni trwają prace na łąkach pomiędzy Bytowem a Dąbiem mające na celu przygotowanie terenów pod rozbudowę firmy. Koszt inwestycji szacuje się na około 200 mln złotych.

Zakład o nazwie Europejskie Centrum Stolarki będzie miał powierzchnię zabudowy wynoszącą 52 160 metrów kwadratowych. Na terenach przylegających do obecnej firmy powstanie nie tylko ogromny kompleks produkcyjny, ale również nowoczesne centrum logistyczne (obecnie Drutex produkuje 5000 okien na dobę).

Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Plany przewidują wzrost potencjału produkcyjnego o minimum 100%. Rozbudowa zakładu oznacza nie tylko większą ilość produkowanych okien i drzwi ale przede wszystkim zwiększenie zatrudnienia. Obecnie w Druteksie pracuje  około 1600 osób, natomiast rozbudowa zakładu pozwoli na stworzenie 1000 nowych miejsc pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.