Fot. slupsk.pl

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza do oglądania wystawy „Słupsk w latach 1976–1981 w obiektywie fotoreporterów Krajowej Agencji Wydawniczej” otwarcie wystawy 19 lutego o godz. 12.00 w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera w Słupsku.

Fot. slupsk.pl
Fot. slupsk.pl

Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia fotoreporterów kroniki fotograficznej KAW , rejestrujących fakty, które dzisiaj są już historią czyli wszystko to co działo się ponad 30 lat temu na budowach, w zakładach produkcyjnych, ośrodkach kultury, sporcie i w samym mieście. Zgodnie z propagandą tamtego okresu fotoreporterzy starali się zarejestrować wszystkie najciekawsze momenty danego roku, na które składali się ludzie i ich praca. Pokazywali że mimo ogólnych trudności postęp w każdej dziedzinie był widoczny. Udokumentowali na fotografiach życie polityczne, kulturalne, naukowe, przemysł i rolnictwo.

Zdjęcia prezentowane na wystawie przygotowane zostały przez oddział KAW w Szczecinie obejmujący swą działalnością województwa: gorzowskie, koszalińskie, pilskie, słupskie, szczecińskie. Wykonywali je na zlecenie I. Wojtkiewicz, S. Kraszewski i S. Pleśniarowicz.

Przy okazji wystawy władze muzeum apelują do mieszkańców miasta Słupska o przynoszenie do muzeum materiałów i zdjęć związanych z życiem powojennym (głównie z lat 1945-65) m. in. zdjęć Słupska i jego mieszkańców, świadectw szkolnych, chrztów, ślubów itp. przydziałów zamieszkania, zaświadczeń z pracy, dyplomów, legitymacji, dokumentów papierowych dotyczących życia publicznego a także przedmiotów użytkowych oraz elementów ubioru itp. Po zeskanowaniu zdjęcia i materiały zostaną oddane.

Krajowa Agencja Wydawnicza (KAW) działała w latach 1974-2004, do 1991 roku wchodziła w skład przedsiębiorstwa RSW Prasa-Książka-Ruch. Archiwum fotograficzne Krajowej Agencji Fotograficznej w całości przekazane zostało do Narodowego Archiwum Cyfrowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.