fot. Tampere Film Festival/facebook

Łukasz Ostalski, absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej, znalazł się w doborowym gronie 65 reżyserów, których filmy zakwalifikowano do Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tampere w Finlandii.

fot. Tampere Film Festival/facebook
fot. Tampere Film Festival/facebook

Tampere Film Festival organizowany jest od 1969 roku w fińskim mieście Tampere. Obok festiwali w Oberhausen i Clermont-Ferrand, jest najważniejszym europejskim festiwalem filmów krótkometrażowych. Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej wyreżyserował i napisał scenariusz filmu fabularnego, który otrzymał festiwalową nominację. Jego półgodzinny obraz zatytułowany „Matka” został wybrany spośród ponad 4500 produkcji zgłoszonych z całego świata. Łukasz Ostalski w 2012 r. ukończył Gdyńską Szkołę Filmową, a „Matka” była jego pracą dyplomową.

Główną rolę w filmie zagrała Danuta Stenka. Łukasz Ostalski zapytany jak udało się namówić aktorkę z takim dorobkiem do występu w studenckiej produkcji? odpowiada – Panią Danutę ujął intrygujący scenariusz – mówi Łukasz Ostalski, który podkreśla, że sam fakt zakwalifikowania filmu do festiwalu w Finlandii to spory sukces. Krytycy podkreślają, że obraz Łukasza Ostalskiego poziomem i jakością realizacji nie odbiega od profesjonalnych produkcji filmowych. 43. edycja odbędzie się między 6 a 10 marca 2013 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.