GK

Remont ul. Kossaka, Al. Niepodległości oraz ul. Krzywoustego w Lęborku w połowie będzie sfinansowany przez tutejszy Urząd Miasta. Resztę ma przekazać Samorząd Województwa Pomorskiego.

GK
GK

Ul. Kossaka ma zostać wyremontowana od granicy miasta do ul. Gdańskiej (z wyłączeniem odcinka drogi, który ma być przebudowany dla dyskontu „Biedronka”), Al. Niepodległości od wiaduktu na rzece Łebie do ul. Handlowej oraz ul. Krzywoustego od ul. Obrońców Wybrzeża do granicy miasta. Taka uchwała została podjęta na piątkowej sesji Rady Miasta w Lęborku.

Radni zadecydowali, że udzielą Samorządowi Województwa Pomorskiego wsparcia finansowego na przeprowadzenie ww. remontu. Gmina zadeklarowała swój udział w inwestycji do 50% wartości przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 300 tys. złotych.

Trzy wymienione ulice leżą w ciągu drogi wojewódzkiej nr 214 i to Samorząd Województwa Pomorskiego realizujący swoje zadania przez Zarząd Dróg Wojewódzkich ma w obowiązku ich remont. Niestety miasto bezustannie otrzymywało decyzje odmowne dotyczące remontu, co uzasadniano brakiem środków finansowych. Mobilizacja Samorządu Województwa Pomorskiego ma nastąpić poprzez sfinansowanie przez gminę połowy inwestycji.

Prace według wstępnych ustaleń mają być wykonane jeszcze w tym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.