fot. UM Gdyni

Coraz więcej osób biega i sprawdza swoje siły w organizowanych biegach ulicznych z wytyczoną trasą. O tym, jak Gdynia stała się północną stolicą polskiego biegania i jak dba o zdrowie swoich mieszkańców wyemituje materiał TVP Gdańsk w poniedziałek 11 lutego  o 18:15.

fot. UM Gdyni
fot. UM Gdyni

Kilkunastominutowy film „Biegamy w Gdyni”, który zostanie wyemitowany przed głównym wydaniem Panoramy, pokazuje początki biegów, ich błyskawiczny rozwój i wzrost popularności. W reportażu Krzysztofa Szczypiora znajdą się materiały archiwalne i migawki z Biegu Urodzinowego Gdyni.

 Ostatnia impreza, która odbyła się 9 lutego b.r. to10-kilometrowy Bieg Urodzinowy była tradycyjnie częścią obchodów rocznicy nadania Gdyni praw miejskich. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy z całego kraju. Bieg główny ukończyło w sumie 2241 zawodników, co stawia tą imprezę wśród grona największych zimowych biegów ulicznych w kraju. Na każdego zawodnika, który minął linie mety czekał pamiątkowy medal, który jest początkiem czteroelementowej układanki w skład której wchodzić będą medale z wszystkich gdyńskich biegów, ciepła herbata a dla najlepszych pamiątkowe puchary, nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez sponsorów Biegu.

 Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2013 odbędą się już 11 maja 2013. Będzie to Bieg Europejski, na który serdecznie zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.