Fot. MPŚ

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza młodzież szkół średnich na zajęcia z historii sztuki, które odbędą się w najbliższą sobotę, 9 lutego 2013 roku, o godz. 10.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku (przy ul. Dominikańskiej 5). Temat główny to sztuka niderlandzka, flamandzka i holenderska od średniowiecza do XVIII wieku.

Fot. MPŚ
Fot. MPŚ

Omówione zostanie głównie malarstwo nowożytne oraz pojedyncze przykłady rzeźby i architektury od XIV do XVIII wieku, powstałe na terenie dzisiejszej Belgii i Holandii. Uzupełnieniem będzie krótkie przedstawienie dzieł eksponowanych w słupskim muzeum a powstałych w kręgach kulturowych: flamandzkim i holenderskim.

Jak na niemal każdych zajęciach, pokazane zostaną ilustracje dzieł z różnych regionów artystycznych i z różnych okresów ‑ w oparciu o nie utrwalony będzie materiał już omówiony na spotkaniach oraz zasygnalizowane zostaną nowe zagadnienia.

Zajęcia poprowadzi Beata Zgodzińska (kustosz Działu Historyczno-Artystycznego, opiekun grupy w roku szkolnym 2012/2013). Przypominamy, że udział w zajęciach jest bezpłatny. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.