Fot. PSP

Droga krajowa nr 6 zablokowana, kilkadziesiąt miejscowości na Pomorzu środkowym jest odciętych od świata, w okolicach Potęgowa stanęły w zaspach pociągi, PKS zawiesił kursy autobusów. Wielu kierowców utknęło w zaspach. W gm. Ustka zebrał się sztab kryzysowy.

Fot. PSP

Wstrzymany jest ruch kolejek SKM na linii Słupsk – Trójmiasto – między Potęgowem a Damnicą o godzinie 18.20 utknął na szlaku pociąg towarowy blokując ruch.  Podobnie jest na odcinku Słupsk – Szczecin. Tam pociągi utknęły w zaspach koło miejscowości Łobez. Z Białogardu wyruszył w stronę Słupska specjalny pług kolejowy, który będzie przebijał się przez zaspy w rejonie Słupska. Zaspy śnieżne  zablokowały ruch na trasie z Ustki do Darłowa. Słupski PKS odwołał część połączeń , toteż na dworcu pozostało wielu mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy mają teraz problem z powrotem do domu. Jak podaje www.kurierslupski.pl , na drodze wylotowej ze Słupska w kierunku Bierkowa i Darłowa do rowu wpadł autobus PKS . Nie ma informacji o rannych pasażerach, jest jednak duże utrudnienie w ruchu. Na miejsce już wysłano holownik, który spróbuje wyciągnąć  pojazd na szosę. Z kolei między Słupskiem i Sławnem drogę zablokowały Tiry, które stanęły w poprzek drogi – kierowcy przez CB radio mówią, że korek sięga Sycewic. Pomaga wojsko i Straż Graniczna. Zebrał się sztab kryzysowy. Kilka miejscowości w gminie jest praktycznie odciętych od świata. Zaspy w niektórych miejscach sięgają dwóch metrów wysokości. Nieprzejezdne są m.in. drogi ze Słupska do Postomina przez Możdżanowo, droga wojewódzka Ustka Darłowo na odcinku Golęcino – Zaleskie oraz większość dróg w rejonie Ustki. Policja kieruje ruchem na wyjeździe z firmy Morpol w Duninowie. W gminie Ustka zebrał się sztab kryzysowy. Problem w tym, że część uczniów w gminie do wieczora nie dotarło do domów. Dzieci rozwozi teraz wojsko, które użyło ciężkiego sprzętu.

Fot. remiza.com.pl Wypadek na S6

– Właśnie do domów ewakuowana jest ostatnia grupa dzieci, która utknęła pod Krężołkami. Poleciłam także uruchomić wszystkie wiejskie świetlice w gminie. Podróżni, którzy utknęli w zaspach na drogach, mogą w nich ogrzać się i napić gorącej herbaty – mówi portalowi kurierslupski.pl  Anna Sobczuk-Jodłowska, wójt gminy Ustka, która obecnie kieruje pracami sztabu kryzysowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.