fot. Julia Nowak

Z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział w Cewicach w Gminym Centrum Kultury w sobotę 2 lutego odbył się koncert kolęd w wykonaniu działającego przy GCK w Cewicach Chóru Gminy Cewice oraz Chóru Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Bukowiny – „Niech zabrzmi ostatnia kolęda….”.

fot. Julia Nowak
fot. Julia Nowak

Koncert poprzedzony został krótką prelekcją na temat historii kolęd i pastorałek, którą wygłosili prowadzący spotkanie Dominika Bardowska Dyrektor GCK i Adam Nowak Prezes Oddziału ZKP w Cewicach.

Artyści pod batutą Huberta Szczypiorskiego wykonali we własnej aranżacji kolędy w języku polskim i kaszubskim takie jak „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Żegnôj swiat całi”, „W stajeneczce narodzoné” czy też „W noc swãitą”, za których wykonanie otrzymali wiele gromkich braw od zgromadzonej publiczności. W czasie  koncertu na ekranie prezentowano teksty śpiewanych utworów, co zachęciło część publiczności do wspólnego kolędowania.

Na koniec zaprezentowano nagranie „W stajeneczce narodzonemu….” – „Kaszubskie kolędowanie dzieci z Bukowiny”, podczas którego wszyscy obecni  mogli spróbować wypieków przygotowanych przez członków oddziału.

Galeria

fot. Julia Nowak

1 KOMENTARZ

  1. Wielka szkoda, że nie nagraliście chociaż krótkiego fragmentu na youtube.
    Na pewno miło byłoby nam posłuchać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.