KPP Lębork

We wtorek policjanci z Lęborka spotkali się z rodzicami uczniów gimnazjum w Cewicach. Rozmawiano na temat środków odurzających, przemocy oraz zagrożeń w sieci. Wizyta miała charakter prewencyjny. 

KPP Lębork
KPP Lębork

We wtorek policjanci zajmujący się prewencją kryminalną zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Cewicach na spotkanie z rodzicami gimnazjalistów w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych. Tematami rozmów były zagrożenia środkami odurzającymi, przemoc oraz cyberprzemoc.

W spotkaniu wzięło udział ponad 120 rodziców oraz dyrekcja, pedagodzy i nauczyciele. W pierwszej części spotkania policjantka zajmująca się problematyką przemocy domowej i prewencją kryminalną opisała zachowania młodzieży na jakie należałoby zwrócić uwagę jeśli podejrzewamy zażywanie przez nie środków odurzających. Poinformowała również rodziców o odpowiedzialności karnej nieletnich. Policjantka zwróciła również uwagę uczestników spotkania na temat problemu przemocy domowej oraz zaprezentowała kilka spotów ogólnopolskich kampanii przeciw przemocy w szkole oraz przemocy domowej. Drugą część spotkania przeprowadził funkcjonariusz, który przedstawił problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę rodziców na problem zażywania środków odurzających przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z internetu. Podobne spotkania odbyły się już w kilku szkołach. Policjanci zapowiadają, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie ze strony dyrekcji szkół, chętnie przekażą swoją wiedzę rodzicom i nauczycielom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.