O środkach odurzających i innych zagrożeniach

31 stycznia 2013r. | Drukuj

We wtorek policjanci z Lęborka spotkali się z rodzicami uczniów gimnazjum w Cewicach. Rozmawiano na temat środków odurzających, przemocy oraz zagrożeń w sieci. Wizyta miała charakter prewencyjny. 

KPP Lębork

KPP Lębork

We wtorek policjanci zajmujący się prewencją kryminalną zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Cewicach na spotkanie z rodzicami gimnazjalistów w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych. Tematami rozmów były zagrożenia środkami odurzającymi, przemoc oraz cyberprzemoc.

W spotkaniu wzięło udział ponad 120 rodziców oraz dyrekcja, pedagodzy i nauczyciele. W pierwszej części spotkania policjantka zajmująca się problematyką przemocy domowej i prewencją kryminalną opisała zachowania młodzieży na jakie należałoby zwrócić uwagę jeśli podejrzewamy zażywanie przez nie środków odurzających. Poinformowała również rodziców o odpowiedzialności karnej nieletnich. Policjantka zwróciła również uwagę uczestników spotkania na temat problemu przemocy domowej oraz zaprezentowała kilka spotów ogólnopolskich kampanii przeciw przemocy w szkole oraz przemocy domowej. Drugą część spotkania przeprowadził funkcjonariusz, który przedstawił problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę rodziców na problem zażywania środków odurzających przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z internetu. Podobne spotkania odbyły się już w kilku szkołach. Policjanci zapowiadają, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie ze strony dyrekcji szkół, chętnie przekażą swoją wiedzę rodzicom i nauczycielom.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze