fot. Stocznia "Szkuner", do tej pory wykorzystywane folie/Stocznia "Szkuner" youtube

Stocznia Szkuner powstała w latach sześćdziesiątych XX wieku. Stocznia zajmuje się głównie kompleksowymi remontami łodzi rybackich pływających po Bałtyku czy buduje nowe jednostki pływające. Na rok bieżący firma zaplanowała nowe inwestycje, które mają usprawnić pracę w stoczni.

fot. Stocznia "Szkuner", do tej pory wykorzystywane folie/Stocznia "Szkuner" youtube
fot. Stocznia „Szkuner”, do tej pory wykorzystywane folie/Stocznia „Szkuner” youtube

W części stoczniowej wybudowana zostanie hala namiotowa, która ma uchronić przed niekorzystnymi warunkami w pracy w przypadku złej pogody. Dzięki nowej hali prace budowlane, remontowe będą mogły odbywać się przez cały rok. – Przede wszystkim jest to budowa, która pozwoli nam pracować pod zadaszeniem – mówi Adam Otrompka, dyrektor Stoczni „Szkuner”. Do tej pory w stoczni wykorzystywane były plandeki, które okrywały część remontowaną. – Jest to mało skuteczny sposób zabezpieczenia się przed czynnikami zewnętrznymi, jak opady, wiatry – dodaje Adam Otrompka. Nowa hala będzie długości 35 metrów, wysoka na 22 metry i szeroka na  21 metrów. Za niecałe 5 m-cy hala będzie gotowa.  Wykonawcą, wyłonionym w przetargu została firma Bau-Mar.

Inwestycje na bieżący rok obejmują również część połowowo-przetwórczą stoczni. Zakupione zostaną nowe maszyny, urządzenia linii śledziowej, szprotowej, nowy system transportu, przeładunku oraz mycia opakowań – wylicza Lucyna Boike – Chmielińska, prezes „Szkuner” sp. z o.o.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.