fot. GK

Strażak, policjant, ewentualnie pilot – oto wymarzone zawody chłopców. Technik lotniczy i awionik rzadko pojawiają się na tej liście. A to bardzo przyszłościowe zawody, zwłaszcza w kontekście powstania lotniska w Gdyni. Od lutego 2013 r. w takich specjalnościach będzie można się kształcić w Gdyni.

25 lutego 2013 r. rozpoczyna się kształcenie w zawodach technik mechanik lotniczy i technik awionik w Szkole Policealnej nr 1 przy Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Na każdej specjalności przygotowano miejsca dla 30 słuchaczy. Absolwent szkoły będzie przygotowany do obsługi liniowej i hangarowej, wykonywania ocen technicznych, napraw zespołów i wyposażenia samolotów. Podstawa programowa jest spójna z wymaganiami Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nauka trwa 4 semestry i kończy się otrzymaniem świadectwa ukończenia szkoły. Potem słuchacze przystępują do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe przeprowadzane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i Urząd Lotnictwa Cywilnego.

fot. GK
fot. GK

Jakie wymagania powinien spełniać idealny kandydat na słuchacza? Szkoła wymienia tu m.in.: konsekwencję w realizowaniu zadań, radzenie sobie ze stresem i umiejętności pracy w zespole. Program nauczania  obu specjalności obejmuje 28 godzin lekcyjnych tygodniowo. Rekrutacja na obu specjalnościach trwa. Warto zaznaczyć, że nie ma ograniczeń wiekowych.  Więcej informacji na stronie www.zst.gdynia.pl/informacje/rekrutacja/szkola-policealna-nr-1.html lub w siedzibie szkoły, przy ul. Energetyków 13A w Gdyni.  Proponowane zawody są szczególnie atrakcyjne w Gdyni, gdzie powstaje port lotniczy Gdynia-Kosakowo, którego otwarcie zaplanowano jeszcze w tym roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.