fot. ivona.com

Firma założona przez dwóch studentów Politechniki Gdańskiej IVONA Software została przejęta prze amerykańskiego giganta handlu internetowego Amazon.com Gdyńska firma jest twórcą syntezatora mowy IVONA.

fot. ivona.com
fot. ivona.com

IVONA Software tworzy i rozwija syntezator mowy IVONA – jeden z najlepszych na świecie. Opracowana przez firmę wyjątkowa technologia text-to-speech wyróżnia się naturalnością, dokładnością wymowy oraz łatwością wykorzystania. Aktualna oferta obejmuje 44 różnych głosów mówiących w 17 językach, z gotowymi rozwiązaniami przygotowywanymi m.in. dla: telekomunikacji, producentów urządzeń mobilnych, twórców aplikacji i technologii wspomagających osoby niepełnosprawne. – „Zespół IVONA podziela naszą pasję do innowacji i koncentrację na potrzebach klienta. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie” – powiedział Dave Limp, Vice President, Amazon Kindle.

Firma IVONA Software powstała w 2001 r. Do 2011 r. istniała pod nazwą IVO Software. Założyli ją dwaj absolwenci Politechniki Gdańskiej: Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk. Od 2004 r. firma działa w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni – dzięki wygranej w konkursie Gdyński Biznesplan. – „Od ponad dziesięciu lat nasz zespół koncentruje się na budowie innowacyjnej technologii text-to-speech,” mówi Łukasz Osowski, Prezes i współzałożyciel firmy IVONA. „Cieszymy się, że wsparcie Amazon pozwoli nam na dalszy rozwój, innowacje oraz dostarczanie nowych głosów i języków klientom na całym świecie.”

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.