fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz/UM Gdynia

Centrum Handlowe Wzgórze w Gdyni będzie największym sklepem wielkopowierzchniowym na Pomorzu. Jego stan surowy jest gotowy, pozostały prace wewnątrz budynku. Otwarcie zaplanowano na wiosnę roku bieżącego.

fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz/UM Gdynia
fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz/UM Gdynia

W Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni znajdzie się 270 sklepów marek ze świata i kraju. Komercjalizacja objęła już 85 % powierzchni handlowych. – Centrum zaprasza również przedstawicieli lokalnego biznesu, np.: restauracje, sklepy związane ze zdrowiem, urodą i modą. W najbliższym czasie otwarty zostanie dla nich punkt informacyjny i odbędą się warsztaty dla firm z różnych branż zainteresowanych wynajęciem – informuje UM w Gdyni. Kubatura Centrum to ponad 1 000 000 m3, na 70 000 m2.

Aby obejść cały budynek trzeba będzie pokonać 1,3 km. Obiekt podzielony będzie na trzy części: hipermarketu z galerią sklepów pierwszej potrzeby, galerią sklepów modowych i innych branż oraz rozrywkową z największym w regionie kinem o powierzchni 2800 m2. Sześć sal pomieści 1300 widzów. – Obiekt wtopi się w otaczający krajobraz. Prawie 600-metrową fasadę pokryją rośliny. Dobrane zostaną tak, by kompozycja zmieniała swą barwę w zależności od pory roku – dodają urzędnicy UM w Gdyni.

Galeria

fot. fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz/UM Gdynia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.