fot. Obraz Interaktywnej Mapy Redy/facebook

Niezależny Projekt Forumowiczów e-reda.pl powstał trzy tygodnie temu, a już podoba się wielu mieszkańcom i urzędnikom miasta Redy. Interaktywna mapa Redy wskazuje np. ciekawe miejsca kulturalne, sportowe, podpowiada gdzie wybrać się na zakupy. W dalszym ciągu jest rozwijana, są już pomysły na lepsze jej wykorzystanie.

fot. Obraz Interaktywnej Mapy Redy/facebook
fot. Obraz Interaktywnej Mapy Redy/facebook

Forum e-reda.pl systematycznie odwiedzane jest przez mieszkańców miasta Redy. Poruszane zagadnienia są na każdy temat. Mieszkańcy wyrażają swoje opinie, obawy, zadowolenie na temat spraw, funkcjonowania miasta i życia w nim. Ostatnio forumowicze wpadli na pomysł stworzenia Interaktywnej Mapy Redy, jak zaznacza jeden ze współautorów mapy Michał Pusdrowski – Stworzenie takiej mapy to pomysł spontaniczny. Na forum e-reda.pl zrobiliśmy listę lokali gastronomicznych, potem ktoś powiedział że fajnie by było jakby ta lista miała jeszcze adresy tych lokali, wiec dopisaliśmy adresy, potem doszły bezpośrednie linki do menu aż w końcu powstała mapka z lokalizacją tych punktów. Tak też narodził się pomysł stworzenia mapy, na której zaznaczone byłyby wszystkie sklepy, punkty usługowe, firmy itp. itd.

Warto podkreślić zaangażowanie i wkład pracy współautorów mapy. Wszystko do tej pory odbywa się za darmo, zarówno jej tworzenie w wolnych chwilach jak i otrzymana całkowicie za darmo domena od administratora forum e-reda.pl. Zaskoczeniem jest również fakt, iż mapa funkcjonuje od niedawna, a pokrycie mapy jest prawie kompletne. -Myślę, że to pokrycie wynosi już około 90% i z każdym dniem rośnie. Co ciekawe, od pierwszego postu na forum z zarysem projektu minęło dopiero 20dni, więc można uznać to za sukces tego przedsięwzięcia, jak i 100% inicjatywę forumowiczów, którzy szybko zaskoczyli i zaczęli uzupełniać bazę danych – wyjaśnia Pusdrowski. Mapa podzielona jest na kategorie, co ułatwia wyszukanie konkretnego obiektu, w dalszym ciągu rozrasta się o nowe. – Dodawane są też nowe kategorie, jak np. Kultura i Sztuka – utworzone wspólnie z Miejskim Działem Kultury, Sport i Rekreacja – Z miejscami gdzie można aktywnie spędzić czas na sportowo lub wybrać się na spacer i zobaczyć ciekawe miejsca – tłumaczy Pusdrowski.

Rodzą się też wśród forumowiczów nowe pomysły z mapą związane, które mają ułatwić funkcjonowanie mieszkańców w mieście, dodaje Michał Pusdrowski – Trwają także prace nad kategorią Komunikacja, gdzie będą znajdować się wszystkie przystanki komunikacji miejskiej z aktualnym rozkładem jazdy. – Ogólnie jesteśmy otwarci na nowe propozycje, mapa cały czas jest w fazie rozwoju i to tylko od nas, mieszkańców Redy będzie zależało jak ona będzie finalnie wyglądała, co będzie zawierała – wyjaśnia jeden z współautorów trafionego pomysłu. Pusdrowski, zapytany czemu ma służyć ta mapa odpowiedział – Chyba ułatwieniu sobie życia, w Redzie mieszkam od ponad 3 lat, a przy tworzeniu tej mapki zobaczyłem ile ciekawych sklepów, lokali jest w mojej okolicy i że nie trzeba w każdej sprawie czy potrzebie kupna czegoś jechać np. do Gdyni.

Jest to jeden z przykładów, który pokazuje naszą niewiedze na temat miasta w którym mieszkamy. Wydawać by się mogło, że pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie załatwić „u siebie”, jednak jak się dobrze prześledzi ofertę miasta może ona zaskoczyć. Grupa osób, która tworzy tę mapę nie wychodzi poza granice Redy. – (…) jest to projekt mieszkańców Redy i dotyczy tylko Redy. Ale może inne miasta zaciekawione naszą inicjatywą pójdą w nasze ślady – mówi Pan Michał. Mapa jest darmowa, umieszczenie swojego obiektu, punktu również nie wymaga opłat. Zrobić może każdy. Jeśli punkt nie został dodany przez forumowiczów, to można zgłosić taką prośbę albo na forum e-reda.pl albo poprzez fan page na facebooku  i przy najbliższej aktualizacji punkt zostanie dodany.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.