fot. EurOcean

Niespełna rok od wbudowania kamienia węgielnego, 23 stycznia dokonano uroczystego otwarcia budynku „Akwarium” w Gdyni, który ma służyć jako zaplecze biurowe dla firm inwestujących na terenie Bałtyckiego Portu Nowych Technologii.

fot. EurOcean
fot. EurOcean

– Ten budynek to symbol dla tych, którzy nie wierzyli, że te tereny będą jeszcze żyły, że będzie tu kwitnący przemysł rodzący nowoczesne miejsca pracy- przekonywała Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Uroczystość odbyła się na ostatnim, dziesiątym piętrze biurowca, położonego przy ul. Czechosłowackiej 3, skąd roztacza się rozległy widok na tereny po dawnej Stoczni Gdynia. Na otwarciu zmodernizowanego biurowca pojawiło się wielu znamienitych gości. Poświęcenia nowego biurowca dokonał Europejski Koordynator Duszpasterstwa Ludzi Morza- o. Edward Pracz.

Zobacz także: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna kończy 15 lat >>

Nawiązaniem do nazwy budynku było, dokonanie przez osoby, które przyczyniły się do powstania „Akwarium” oraz inwestorów zasiedlenia złotymi rybkami prawdziwego akwarium, wewnątrz którego znajdowała się makieta nowo otwartego obiektu. Sama nazwa biurowca ma konotacje historyczne i nawiązuje do określenia, którym powszechnie posługiwali się stoczniowcy w czasie kiedy w obecnie zmodernizowanym budynku znajdowała się siedziba władz Stoczni Gdynia, zwanych potocznie przez podwładnych „grubymi rybami”.

Zmodernizowany budynek to siedem tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Budynek jest w całości klimatyzowany, komfortowi pracy sprzyja nowoczesny system ogrzewania za pomocą pomp powietrza. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w wykładziny, punkty świetlne, podwieszane sufity.

Bałtycki Port Nowych Technologii oferuje swoim beneficjentom szereg korzyści wynikających z funkcjonowania w ramach zezwolenia wydanego przez PSSE: pomoc publiczną w formie zwolnienia z podatku dochodowego, pomoc we wdrażaniu i transferze nowych technologii, usługi organizacyjne, informacyjne i konsultacyjne a także usługi doradcze itp.

Już w tej chwili „Akwarium”  jest wynajęte w ponad 60 procentach. Otwarcie „Akwarium” jest kolejnym sukcesem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w tym roku obchodzi 15- lecie istnienia.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.