fot. Wikimedia

Jeden z najbardziej rozpoznawanych, konserwatywnych komentatorów sceny politycznej i główny ideolog Radia Maryja, w ramach cyklu spotkań na Pomorzu, odwiedzi także Lębork.

fot. Wikimedia
fot. Wikimedia

Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem odbędzie się 26 stycznia o godzinie 18.45 w Auli Jana Pawła II przy Sanktuarium św. Jakuba Ap.  Do udziału zapraszają ojcowie franciszkanie oraz Klub Gazety Polskiej w Lęborku.

Profesor Nowak to autor około 80 książek i ponad 1750 publikacji prasowych, specjalizujący się w problematyce węgierskiej. Jest twórcą audycji „Minął miesiąc” emitowanej raz w miesiącu na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Od lat związany z toruńską rozgłośnią uchodzi za publicystę budzącego kontrowersje. Konsekwentnie krytykuje książki Jana Tomasza Grossa ostro z nimi polemizując, za co bywa oskarżany o antysemityzm. 15 stycznia 2006 podczas sesji Rady Miejskiej w Jedwabnem nadano Jerzemu Robertowi Nowakowi honorowe obywatelstwo miasta Jedwabne za „wkład w demaskowaniu kłamstw na temat zbrodni na Żydach w Jedwabnem”. W swoich artykułach, felietonach i wypowiedziach broni Kościoła katolickiego, a zwłaszcza Radia Maryja i dzieła przy nim powstałe. Zdaniem dziennikarzy mediów głównego nurtu, w swojej twórczości prezentuje skrajne poglądy.

Spotkania profesora Nowaka na Pomorzu rozpoczną się 25 stycznia w Starogardzie Gdańskim, 27 stycznia będzie on w Słupsku, 28 stycznia w Bytowie i 29 stycznia w Kartuzach.

1 KOMENTARZ

  1. POMIMO MROZU FREKWENCJA DOPISAŁA SPOTKANIA Z TAK ZACNYM I WYBITNYM PANEM PROFESOREM JERZYM R. NOWAKIEM !!! SALA BYŁA ZAPEŁNIONA DO OSTATNIEGO KRZESŁA DUŻO OSÓB SIEDZIAŁO JESZCZE NA KORYTARZU. W IMIENIU KLUBU GAZETY POLSKIEJ W STAROGARDZIE JAKO ORGANIZATOR SERDECZNIE DZIĘKUJE WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA TAK LICZNE PRZYBYCIE !!! „STAROGARD GD. BUDZI SIĘ”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.