fot. sxc.hu

Ponad 300 osób, w tym ministrowie, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki i biznesu wezmą udział w międzynarodowej konferencji: Morska energetyka – kołem zamachowym rozwoju przemysłu i regionów nadmorskich, która odbędzie się 21 stycznia w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego i Wyższa Hanzeatycka Szkoła Zarządzania w Słupsku.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Celem konferencji  jest prezentacja i ocena korzyści gospodarczych, wynikających z rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na polskich obszarach morskich, zarówno z punktu widzenia  budżetu państwa, jak i województw nadmorskich i samorządów. Częścią wydarzenia ma być też przedstawienie propozycji rozwiązań umożliwiających wykorzystanie potencjału gospodarczego i społecznego, jaki niesie za sobą  rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak weźmie udział w panelu dyskusyjnym o „Miejscu przemysłu i energetyki morskiej w polityce gospodarczej i energetycznej”, którego moderatorem będzie prezes FNEZ Maciej Stryjecki. Nie zabraknie również panelu poświęconego „Roli nadmorskich ośrodków naukowych w kreowaniu rozwoju regionalnego wokół przemysłu i energetyki morskiej”, który moderować ma rektor Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania w Słupsku Monika Zajkowska.

Swoimi doświadczeniami  w morskiej energetyce wiatrowej podzielą się także przedstawiciele niemieckiego regionu Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Rostok, natomiast  „Rolę morskiego przemysłu energetyki w rozwoju polskich regionów nadmorskich” zaprezentuje senator Kazimierz Kleina, członek Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki.

Konferencja odbędzie się 21 stycznia w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Więcej informacji na stronie www.konferencje.fnez.org. Gazeta Kaszubska objęła nad wydarzeniem patronat medialny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.